Największe afery w dziejach świata

Tłumaczenie: Magdalena Ilgmann
Wydawnictwo: Bellona
Die Grossen Spekulationen der Weltgeschichte. Vom Altertum bis zur New Economy
83-11-10186-8
biznes, finanse
jnnklk

Fascynująca historia największych spekulacji, oszustw i afer gospodarczych w dziejach świata, które zwykle pomija się w podręcznikach. Manipulowanie rynkiem, nierzadko połączone z wykorzystaniem nielegalnie zdobytych informacji czy po prostu łatwe i szybkie bogacenie się, pociągały człowieka od zawsze. Już w starożytnym Rzymie spekulowały wysoko postawione jednostki, zaś w epoce renesansu na porządku dziennym były zakrojone na szeroką skalę koneksje królów z bankierami. Autorzy książki w bardzo interesujący sposób opowiadają o machlojkach w dziejach świata. Swoją opowieść doprowadzają do czasów współczesnych: niespokojnych lat 90., krachu w Japonii (1990-92), klęski doktryny New Economy i terrorystycznego zamachu na World Trade Center.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=1623

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=1623