W poszukiwaniu tęczowego skarbu

Tłumaczenie: Dorota Graboń
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czarodziejskie opowieści". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Papilon
Rainbow Magic. The Search for Fairy Gold
978-83-245-6763-8
elfy, wróżki, tęcza, skarb
actagaudi

Babcia ostrzegała Anię, by nie zbliżała się do tęczy. Pewnego dnia, kiedy dziewczynka bawiła się ze swym pieskiem w Paprociowym Lesie, zaczął padać deszcz. Wkrótce zaświeciło słońce, a nad polana pojawiła się tęcza. Na jej skraju Ania dostrzegła garniec pełen złota. Zapominając o słowach Babci, pobiegła po skarb... Pełna przygód opowieść wzbogacają niezwykłe ilustracje Shirley Barber.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.empik.com/w-poszukiwaniu-teczowego-skar...»

actagaudi | 2011-03-29
Przeczytana: 29 marca 2011

Opowieść o małej dziewczynce, która trafia do królestwa elfów. Opowiadanie nie jest standardową bajką; dziewczynkę spotyka kara za nieposłuszeństwo, ale jednocześnie zakończenie ma wydźwięk pozytywny. Piękne, artystyczne ilustracje bardzo różnią się od współczesnego zdobnictwa lektur dla młodego czytelnika. jednak najważniesze, moja córka bardzo lubi wracać do tej bajki.

Kanakuji | 2011-06-11

fajna.