Pamięci lotników wojskowych 1945-2003 : praca zbiorowa

83-11-09730-5
Katastrofy, lotnictwo
literatura faktu
Philip

W historii wojskowości polskie lotnictwo wojskowe zajmuje miejsce szczególne. Przez wiele lat szanowane i podziwiane, lecz niedoceniane, w czasie II wojny światowej bezsprzecznie udowodniło swą bojową przydatność. Po zakończeniu działań wojennych zostało odtworzone w warunkach narzuconych przez głównego sojusznika wojennego. Przez wiele lat najważniejsze decyzje dotyczące m.in. jego kształtu, szkolenia czy wyposażenia nie były suwerenne. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku samodzielnie zaczęło kształtować swoją przyszłość. Książka jest zbiorem faktów, które są świadectwem historycznej prawdy.

źródło opisu: nota wydawcy

krainamiodem | 2015-11-08