historia

W ponaddziewięćdziesięcioletniej historii polskiego lotnictwa wojskowego mamy okres szczególny; okres, w którym lotnicy stanęli do walki o niepodległość Ojczyzny. Lata II wojny światowej były czasem heroicznych zmagań polskich lotników z Luftwaffe pod niebem Polski, Francji, Wielkiej Brytanii czy Afryki. Nie byli w tych walkach osamotnienie, walczyli wspólnie z Aliantami. Fakt, że...

Nie byli w tych walkach osamotnienie, walczyli wspólnie z Aliantami. Fakt, że kilkudziesięciu polskich pilotów uzyskało zaszczytny tytuł "Asa", potwierdza renomę polskiej szkoły myśliwskiej. Potwierdza też przekonanie, że lotnicy ci byli żołnierzami ponadprzeciętnymi, wybitnymi. Wielu z nich oddało swe młode życie, poświęcając się dla Ojczyzny.

źródło opisu: Bellona 2012

źródło okładki: Bellona 2012