Powrót do kolebki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320708702
podróże, Grecja,
hunter

Polski dziennikarz zwiedza wyspy greckie, na których powstała jedna z najstarszych cywilizacji Europy

źródło opisu: www.slowko.com.pl

źródło okładki: www.slowko.com.pl

książek: 1901
Gosia | 2015-01-02
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Autor Jan Mar jest mi zupełnie nieznany, zresztą w biblioteczce "LC" są tylko dwie jego książki i właśnie "Powrót do kolebki" jest jedną z nich. Sam autor mówi o sobie, że w momencie podróży jest już starszym panem z niezbyt zasobnym portfelem, byłym operatorem filmów dokumentalnych.
Z kart książki przebija na pewno jego ogromna tęsknota za podróżami i głód wiedzy i poznawania historii, kultury i ludzi zamieszkujących odwiedzane tereny oraz ich często skomplikowanych losów. Należy też podziwiać solidność autora w przygotowaniu się do tematu, a tematem tym jest kolebka cywilizacji europejskiej, czyli kultura minojska. W tym celu autor odwiedza wyspy Thira i Kreta i tam stara się odszukać ślady początków naszej kultury, a swoje przemyślenia zawarł właśnie w tej książce.

Meggi59 | 2015-04-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane