Strażnicy zmarłych

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
SophieSimons

- Chiefie - zwrócił się do stojącego obok mężczyzny o śródziemnomorskiej urodzie, z czarnym zadbanym wąsikiem - proszę kazać ciało wciągnąć na pokład. Postaram się, by je stąd jak najszybciej zabrano. Chief Dec był innego zdania. - Myślę, że lepiej go pozostawić w szalupie. - Dlaczego? - Kapitanie, trup wyciągnięty na pokład z morza przynosi pecha - powiedział chief z przekonaniem. -...

Chief Dec był innego zdania.
- Myślę, że lepiej go pozostawić w szalupie.
- Dlaczego?
- Zabobon.
Oczy chiefa zwęziły się.
- Być może, kapitanie, ale lepiej zostawić ciało w szalupie.
Kapitan uczynił gest zniecierpliwienia.
- Nie nalegam. Może pan ma rację. W każdym razie z szalupy łatwiej będzie przetransportować na ląd.
- Sądzi pan, że wezmą? - wątpił chief.
- To ich obowiązek.
- Oby i oni tak myśleli.
- Jest trup. Będą musieli przeprowadzić dochodzenie. Wypadł za burtę? Został zamordowany? Przecież to jest człowiek.
- Na to pytanie łatwo odpowiedzieć już teraz. Trup był przywiązany do kotwicznego łańcucha. Widocznie mordercy zależało, aby ciało było przy statku, nie wypłynęło na zatokę.
- A więc morderstwo? - zdziwił się Achrem - na moim statku?

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/index.php?ba=kni&nu=f04887...»

Jędrek | 2013-09-05
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Ja znam tę ksiażkę jako: Marian Kowalski „Strażnicy zmarłych”. To prawdopodobnie to samo. Opowiadania marynistyczne z nutką kryminału. Dwa z nich trochę odstają mówiąc o wydarzeniach na wybrzeżu. Książkę czyta się jednym tchem. Można polecić na chwilę wytchnienia.

AnomaderRake | 2013-11-16
Przeczytana: 1990 rok