Magiczna przemiana

Okładka książki Magiczna przemiana Kelly McKain
Okładka książki Magiczna przemiana
Kelly McKain Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: To ja Lucy (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca

Polecam, dzieciom na pewno się spodoba <3

Polecam, dzieciom na pewno się spodoba <3

W dzieciństwie to była moja totalnie ukochana seria ❤

W dzieciństwie to była moja totalnie ukochana seria ❤

Wróciłam do niej po 11 latach - wróciłam też do starego pamiętnika, który zaczęłam pisać zainspirowana właśnie tą serią. Jestem jej ogromnie wdzięczna za wdarcie się do mojego życia, bo kto wie, może nigdy nie zaczęłabym pisać pamiętnika, a robię to do dziś. Nauczyła mnie mieć marzenia, nawet nierealne i bardzo w nie wierzyć. Kto wie, może kiedyś się spełnią.
Kompletuję wszystkie części, żeby mieć choćby na pamiątkę. I będę polecała każdej dziewczynce stającej się nastolatką, a co. Może ktoś dzięki niej odnajdzie radość z najmniejszych rzeczy i zacznie marzyć o przyszłości.

Kompletuję...

Lucy Jessica Hartley jest 12-latką uczennicą 6 kl. Ma wielki,talent i związane z nim marzenie: chce zostać projektantką mody:) Już teraz robi wiele,aby przygotować się do swojego wymarzonego zawodu: projektuje i szyje piękne, modne stroje, a także robi biżuterię dla siebie oraz 2 NPnZ (Najlepszych Przyjaciółek na zawsze) Juli i Tildy...;) Seria jest bardzo przyjemna,szybko się ją czyta i można, choć na chwilę oderwać się od trudnej codzienności... ;) Naprawdę polecam!!!!!!! <3

Książkę czytałam dosyć dawno, ale była to pierwsza seria, która mnie tak naprawdę wciągnęła. Sama interesuję się projektowaniem mody, więc wydarzenia z życia Lucy bardzo mi się podobały. Polecam dla młodszych dziewczynek 8-13 lat. :))

Lucy ma prawie trzynaście lat, dlatego też jest prawie nastolatką. Ma najlepszą przyjaciółkę - Julię, z którą spędza masę czasu i chce być projektantką mody. Pewnego dnia postanawia napisać dziennik i to właśnie on trafia w nasze ręce. W tej części do szkoły naszej bohaterki trafia Matylda-Jane,miła, choć nieśmiała i źle ubierająca się dziewczyna, wyglądająca jak typowa kujonka. Lucy postanawia pomóc nowej koleżance...
Książeczka napisana jest w formie dziennika, z rysunkami Lucy, jej projektami oraz wklejonymi strojami z innych zeszytów, czy czasopism. Sprawia więc dość przyjemne wrażenie i miło się ją przegląda. Gdy po nią sięgałam byłam chyba jednak nieco za stara na tego typu książkę, przynajmniej mentalnie - za dużo już przeczytałam i uważałam przygody Lucy po prostu... za głupie. Niemniej, patrząc w perspektywy czasu, większości dziewczynek (9-12 lat) ta historia powinna przypaść do gustu: mamy miłą bohaterkę, nie dojrzałą do końca wprawdzie, ale z marzeniami, do realizacji których dąży, na dodatek z rysunkami i nieco śmiesznymi wcinkami. Dodatkowo, Lucy niewątpliwie prowadzi takie życie, jakie sporo dziewczynek prowadzić by chciała - nie jest może idealne, bohaterka przeżywa jakieś problemy, ale ma wokół kochających ją ludzi i swoje pasje, których się nie boi.
Jeśli szukacie książki dla młodszej siostry, czy córki, albo po prostu - dla koleżanki, to ten pierwszy tom serii To ja, Lucy może okazać się świetnym wyborem, szczególnie w przypadku dziewczynki zainteresowanej modą i kolorowym życiem :)

Wszystkie z tej serii książki są interesujące! Warto czytać!

Wszystkie z tej serii książki są interesujące! Warto czytać!

Książka bardzo fajna. Młodzieżowa, pełna humoru. Niezwykle zabawna powieść opowiadająca o dziewczynce Lucy Jessice Hartley. Lucy uwielbia projektować ubrania, dodatki oraz robić makijaż i wiąże z tym plany na przyszłość. Niestety nauczyciele nie bardzo ją rozumieją. Na szczęście w przetrwaniu szkolnych obowiązków pomaga jej najlepsza przyjaciółka. W klasie Jessici jest również jej rówieśniczka, uważana za kujonkę, dziecinną córeczkę tatusia... Lucy postanawia pomóc koleżance. Podejmuje się dokonania "MAGICZNEJ PRZEMIANY"! Czy się jej uda? Czy podoła trudnemu zadaniu? Dowiecie się czytając tę lekturę! To nie tylko magiczna przemiana, ale także magiczna książka! Serdecznie polecam!

Jak dla mnie ta książka i cała seria to porażka! Jeżeli masz więcej niż 10 lat to nie polecam.

To książka dla młodych dam.
Polecam i pozdrawiam.

To książka dla młodych dam.
Polecam i pozdrawiam.

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
  • Biblioteka
  • Książki z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Magiczna przemiana