Widzę moje dziecko we śnie

Tłumaczenie: Alicja Młyńska
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
Ich sehe mein Kind im Traum. Reflexionem zur Kultur des Lebens
83-60293-27-9
dziecko, syndrom, aborcja, cierpienie
literatura faktu
Ewa318

Ta książka to świadectwo, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Karin Struck - kobieta, która dojrzewa do prawdy, Początkowo pisarka o lewicowych zapatrywaniach, dość liberalnie podchodząca do tej sfery życia, którą możemy opatrzyć etykietką kontaktów męsko-żeńskich, a w końcu osoba o niezwykłej głębi, w życiu wewnętrznym ukierunkowana na Boga, a w działaniu na drugiego człowieka, najbardziej bezbronnego, ukrytego w łonie matki. Swoją waleczną, wręcz heroiczną postawą w obronie życia przekazuje, że jest gotowa uczynić wszystko, aby rozszerzyć przestrzeń kultury życia. A przecież sama przeżyła piekło aborcji. Walczyła do ostatniego dnia swojego życia, dla siebie i dla innych. Karin, dziękuję Ci. Hanna Wujkowska, lekarz, doradca premiera Kazimierza Marcinkiewicza ds. rodziny

źródło opisu: http://rafael.pl/ksiazki/widze-moje-dziecko-we-snie--15-4872

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Karo | 2013-07-03
Przeczytana: 16 czerwca 2012

Karin Struck, znana niemiecka pisarka, niegdyś górowała na salonach. Jednak po pewnym znaczącym wydarzeniu, o którym napisała dwie książki, z autorytetu zmieniono ją w prawicową oszołomkę. "Widzę moje dziecko we śnie" to świadectwo kobiety, która dokonała aborcji. PAS - post abortion syndrome nie jest wynikiem nacisku katolickiego, okazuje się, że jest po prostu wpisane w naturę człowieczeństwa. Książkę bym tylko nieco skróciła i usunęła zbędne moim zdaniem fragmenty spisane przez autorkę tuż przed śmiercią - fragmenty dotyczące moralnego prowadzenia się (sama kobieta, miała kilkoro dzieci i każde z innym mężczyzną). Wygląda to trochę jak sprawa św. Augustyna, który zdążył się wyszaleć przez większą część życia, a potem pouczał innych jak mają czynić. Ja uważam, że nie jest to zbyt fair.

może po prostu do mnie nie trafiła...

natalia2085 | 2016-06-14
hesa | 2014-02-03