Summa przeciw lewakom

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Strefa Słowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Red Horse
978-83-7573-4
literatura faktu
Łukasz Kuć

Najnowszy zbiór felietonów znanego tłumacza i publicysty, autora kilkunastu książek. "Tournée dwóch działaczy gejowskich, którzy podają się za katolików; szerokie komentowanie faktu, iż obaj panowie mają (rzekomo) katolicki ślub; powstanie kabaretowego wyznania gejowskiego, (...) to dopiero początek ofensywy gejowskich lobbystów w sferze religii. Ich celem zaś, wbrew temu, co deklarują, wcale...

"Tournée dwóch działaczy gejowskich, którzy podają się za katolików; szerokie komentowanie faktu, iż obaj panowie mają (rzekomo) katolicki ślub; powstanie kabaretowego wyznania gejowskiego, (...) to dopiero początek ofensywy gejowskich lobbystów w sferze religii. Ich celem zaś, wbrew temu, co deklarują, wcale nie jest większa tolerancja dla ich przypadłości, ale całkowita akceptacja aktów homoseksualnych, błogosławienie związków osób tej samej płci, a także włączenie się chrześcijaństwa (w Polsce katolicyzmu) w walkę o przywileje dla osób i par homoseksualnych."

"Zwolennicy zapłodnienia in vitro najczęściej podkreślają, że ich działania zakorzenione są w chęci spełniania marzeń bezpłodnych par (nie wspomina się przy tym o gigantycznych zyskach właścicieli klinik leczenia bezpłodności, bo to zaburzałoby obraz bezinteresownych sług medycyny). Warto jednak sobie uzmysłowić, że nie każda metoda zaspokajania pragnień pozostaje moralnie dopuszczalna. Pragnienie zdrowia dla męża, żony czy własnego dziecka nie usprawiedliwia na przykład porwania bezdomnych brazylijskich dzieci, by przeszczepić swoim bliskim ich wątrobę czy nerki."

mkuzba | 2016-02-12
Paweł Szkatuła | 2015-02-09