Tradycyjne wierzenia ludowe Tajwanu

7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Taiwan minjian xinyang
978-83-7188-998-1
tajwan, religia,

Przystępny i zrozumiały opis ludowych wierzeń Tajwanu.

Ania | 2012-11-11

Jeśli ktoś interesuje się kulturą Tajwanu to serdeczne polecam tę książkę. Jest ona napisana w prosty sposób, co prawda jest tam nieco chińskich słów - no ale gdyby nie one nie było by porównania i wszystkie te nauki były by suche - nie miały by odwołania.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: lipiec 2010

Przeczytałam to za dużo powiedziane, skoro połowa tekstu to same wyliczenia, ale powiedzmy, że złapałam ogólny sens, a to pozwala docenić ogrom pracy, jaki włożył autor w uporządkowanie wiedzy o wierzeniach Tajwanu - są zatem szczegółowe wyliczenia duchów, hierarchii niebiańskiej, ofiar, świątyń, obrzędów poparte do tego rysem historycznym i kulturowym, wyjaśniającym pochodzenie bogów i takich a nie innych obyczajów. Szkic obejmuje również kilka wiadomości o buddyzmie, taoizmie i religiach napływowych, które wyznawane są na Tajwanie. Pewnie, że ciekawa książka, ale tylko dla zainteresowanych, dla wszystkich innych, pomimo barwności niebiańskiej hierarchii bóstw, raczej ciężkostrawna. No i piękne zdjęcia, niewątpliwy plus.

shuchong | 2014-09-03
Na półkach: Przeczytane, Na wschód, Chiny