Tradycyjne wierzenia ludowe Tajwanu

Juan Ch’ang-rue Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Taiwan minjian xinyang
978-83-7188-998-1
Roman Sławiński
Księgarnia Akademicka
tajwan religia
Taiwan minjian xinyang
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-7188-998-1
Roman Sławiński
tajwan religia

Jeśli ktoś interesuje się kulturą Tajwanu to serdeczne polecam tę książkę. Jest ona napisana w prosty sposób, co prawda jest tam nieco chińskich słów - no ale gdyby nie one nie było by porównania i wszystkie te nauki były by suche - nie miały by odwołania.

Przeczytałam to za dużo powiedziane, skoro połowa tekstu to same wyliczenia, ale powiedzmy, że złapałam ogólny sens, a to pozwala docenić ogrom pracy, jaki włożył autor w uporządkowanie wiedzy o wierzeniach Tajwanu - są zatem szczegółowe wyliczenia duchów, hierarchii niebiańskiej, ofiar, świątyń, obrzędów poparte do tego rysem historycznym i kulturowym, wyjaśniającym...

• Sinologia
  • Chcę w prezencie
  • Azja - Daleki Wschód
  • Antropologia kultury/Etnologia
  • Folklore, legends, miths...
  • Other Asian ^^
  • Tajwan