Tradycyjne wierzenia ludowe Tajwanu

Taiwan minjian xinyang
religia
Roman Sławiński
Tajwan Tajwańczycy religia wierzenia

Jeśli ktoś interesuje się kulturą Tajwanu to serdeczne polecam tę książkę. Jest ona napisana w prosty sposób, co prawda jest tam nieco chińskich słów - no ale gdyby nie one nie było by porównania i wszystkie te nauki były by suche - nie miały by odwołania.

Przeczytałam to za dużo powiedziane, skoro połowa tekstu to same wyliczenia, ale powiedzmy, że złapałam ogólny sens, a to pozwala docenić ogrom pracy, jaki włożył autor w uporządkowanie wiedzy o wierzeniach Tajwanu - są zatem szczegółowe wyliczenia duchów, hierarchii niebiańskiej, ofiar, świątyń, obrzędów poparte do tego rysem historycznym i kulturowym, wyjaśniającym...

• Mitologie/religie/wierzenia
  • Antropologia kultury/Etnologia