Ekonomia

Tłumaczenie: D. Filar, K. Pawlikowska - Hueckel, A. Grzelakowski, M. Jodko, T. Kamińska, T. Kątowski, P. Koryński, P. Kuropatwiński, Z. Markowski, E. Pietrzak, J. Zaucha, A. Zielińska - Głębocka, A. Unterschuetz
Wydawnictwo: Fundacja Gospodarcza NSZZ "Solidarność"
83-00-03545-1
biznes, finanse
Jaguś

Podręcznik ekonomi, został opracowany tak, by mógł zostać przyjęty do wykorzystania dla większości programów studiów, by był bogaty w zastosowania i ułatwił studiowanie ekonomii jako nauki. Część I stanowi wprowadzenie do makroekonomii ( Części II do V) lub mikroekonomii (Części VI do IX), tak więc podręcznik może być wykorzystywany przy stosowaniu zajęć w układzie makro/mikroekonomii albo...

Część I stanowi wprowadzenie do makroekonomii ( Części II do V) lub mikroekonomii (Części VI do IX), tak więc podręcznik może być wykorzystywany przy stosowaniu zajęć w układzie makro/mikroekonomii albo też miko/makroekonomii.

Makro

Części II do V tworzą rdzeń sekcji makro i omawiają pieniądz i politykę monetarną przed prezentacją dochodu narodowego i polityki fiskalnej.
Część IV kończy się wszechstronnym omóweniem zagregowanej podaży i popytu, pojęć wprowadzonych w rozdziale 6.
W części V, pt. "Alternatywne poglądy na makroekonomię", monetaryzm, ekonomia podaży i teoria racjonalnych oczekiwań zostały przedstawone w trzech samoistnych rozdziałach. Łączy je odniesienie do modelu zagregowanej podaży / popytu, ale każdy z nich stanowi zamkniętą całość, umożliwiając wykładowcom wybór poszcególnych lub też wszystkich rozdziałów.

Mikro

Część VI do VIII tworzą rdzeń sekcji poświęconej mikroekonomii. Aneksy omawiające krzywe obojętności, izokwatny , krzywe jednakowego kosztu i kilka innych tematów do wyboru umożliwiają wykładowcom wybór czy uwzględnić je czy też pominąć w toku zajęć.
W części IX zawarto tematy do wyboru, omawiające niedoskonałości rynku, reglamentację, rolnictwo i teorie wyboru publicznego; zapewniają one elastyczność w wyborze szczegółowych dziedzin zastosowań mikroekonomii.

Chaoticreader | 2016-11-17
the_fate_of_humanity | 2016-03-27