Ilustrowany przewodnik po robotach i androidach Gwiezdnych wojen

Tłumaczenie: Adam Bukojemski
Wydawnictwo: Amber
The Essential Guide to Droids
83-7245-489-2
Kasa

Wszystkie modele i typy - od najprostszych mechanizmów po najbardziej skomplikowane humanoidalne projekty Androidy. Integralny i nieodzowny element wszechświata GWIEZDNYCH WOJEN. Androidy dyplomatyczne i protokolarne. Bojowe i medyczne. Naprawcze i szpiegowskie. Androidy posłańcy i androidy zabójcy. Wytwarzane seryjnie i unikatowe egzemplarze. Produkowane przez największe korporacje, małe...

Androidy. Integralny i nieodzowny element wszechświata GWIEZDNYCH WOJEN. Androidy dyplomatyczne i protokolarne. Bojowe i medyczne. Naprawcze i szpiegowskie. Androidy posłańcy i androidy zabójcy. Wytwarzane seryjnie i unikatowe egzemplarze. Produkowane przez największe korporacje, małe firmy i nieznanych wynalazców. Chodzą, toczą się, latają. Wydają pojedyncze elektroniczne dźwięki lub porozumiewają się sześcioma milionami języków - od standardowego basica po najmniej znany obcy dialekt.
*Szczegółowe dane techniczne
*Historia konstrukcji, budowy prototypu i produkcji
*Przeznaczenie i losy każdego modelu
*Twórcy i producenci najsłynniejszych projektów Imperium, Nowej Republiki i obcych ras
100 najsłynniejszych androidów GWIEZDNYCH WOJEN
*Prześledź ewolucję robotów serii R - od nieporadnych automatów technicznych po nawigatorów X-skrzydłowców, jak słynny R2-D2
*Poznaj fascynującą historię imperialnych MSE-6
*Zbadaj zasady działania groźnych maszyn wyposażonych w żywy, organiczny mózg
*Odkryj, w jaki sposób rebeliancki straszliwy SOPI wykonuje swoje zadania
Niezależnie od typu i przeznaczenia androidy są znakiem rozpoznawczym słynnej galaktyki od czasów Nowej nadziei, kiedy nierozdzielna para R2-D2 i 3PO stała się najbardziej ulubionym duetem wielkiej sagi kosmicznej George'a Lucasa!

źródło opisu: tył okładki

źródło okładki: www.gwiezdne-wojny.pl