Leksykon przyrodniczy. Drzewa

Wydawnictwo: Świat Książki
Steinbachs Naturfuhrer. Baume
flora i fauna
corrum

Szczegółowy opis rodzimych i sprowadzonych do Europy gatunków drzew, kolorowe fotografie okazów wszystkich omawianych gatunków, zwięzły wykład o budowie i fizjologii drzew oraz gospodarczym znaczeniu i ochronie lasów

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-23

W książce znajdują się opisy 250 gatunków drzew. Książka jest bogato ilustrowana. Znajduje się w niej ponad 470 kolorowych fotografii i 200 rysunków. Opis większości gatunków zawiera następujące punkty: wygląd, występowanie, okres kwitnienia i uwagi ogólne. Ciekawa lektura dla każdego czytelnika zainteresowanego rozpoznawaniem drzew. Książka w pełni zasługuje na ocenę bardzo dobrą.

Kamii | 2016-10-22
Buka | 2016-01-19