Narodziny kryptologii matematycznej

Wydawnictwo: Semper
978-83-7507-072-9
matematyka, kryptologia, enigma
gall21

Nowoczesna kryptologia i jej dzieje to dziedzina niezwykle fascynująca. Ta unikalna na polskim rynku książka przeznaczona jest dla szerokich kręgów czytelników zainteresowanych szyframi i szyfrologią: od najstarszych szyfrów monoalfabetycznych i modularnych do systemów polialfabetycznych, zastosowań teorii cykli oraz kryptoanalizy zautomatyzowanej. Czytelnicy znajdą tu opisy działania wielu maszyn szyfrujących, w tym słynnej Enigmy.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Piotrek | 2011-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2011

Książka dobra. Ale bliżej jest jej do skryptu wykładowego niż określonej z góry książki o tematyce kryptograficznej. Miejscami nie potrzebne głębokie wzory matematyczne, które zaciemniają odbiór. Na plus, duży plus, zasługują przykłady opisujące dane szyfry i metody. Są najlepiej wytłumaczone (rysunkowo) niż w innych książkach o kryptografii, które czytałem do tej pory.

książek: 2045
Dominia | 2014-11-24