8320540682
klasyka
corrum

Inne wydania

Maria Konopnicka jest przykładem pisarki, która swą twórczością chciała zwrócił uwagę społeczeństwa na nękające je problemy.
Konopnicka w taki sam mistrzowski sposób pisała o realiach wiezienia, jak o życiu biednej, warszawskiej rodziny. W każdym jej utworze wszystko jest dopracowane do perfekcji, a świat przedstawiony „żyje własnym życiem”.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

boyaryshnya | 2014-08-22

Konopnicka jest modelowym przykładem pań-pisarek, których biografia przyćmiewa dzieła. Twórczość jej nazwałabym raczej kisyjną i nie porywającą, mimo ogromu szacunku trudno byłoby mi polecić komuś jej książki.

jasminowa | 2015-02-11
Przeczytana: 2014 rok

Mimo mojej wysokiej oceny poległam gdzieś pod koniec zbioru. Utwory Konopnickiej nie należą do łatwych, lekkich i przyjemnych, jednak chciałabym przełamać się i powrócić do nich. Opowiadania więzienne pozwoliły mi spojrzeć inaczej na autorkę, obłaskawioną przez maglowanie w szkołach patriotycznej "Roty" czy "Sierotki Marysi...", potem gdzieś pomiędzy jedną a drugą epoką literacką (a szkoda!).

Korynna | 2016-09-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane