Wziąć ślub czy tylko razem zamieszkać?

Tłumaczenie: Krzysztof Chodacki
Wydawnictwo: Esprit
Cohabiter ou se marier
978-83-61989-09-7
poradniki

Zaczynamy się ze sobą spotykać. Zakochujemy się. Co dalej? Wspólne mieszkanie? A może dwa mieszkania, ale czasem wspólne łóżko? Czy może małżeństwo? Myriam Terlinden, autorka niniejszej książki, zdaje sobie sprawę, że ta ostatnia odpowiedź nie jest tak oczywista dla młodych ludzi jak niegdyś. Nieformalne związki stają się coraz powszechniejsze. Celem autorki staje się zatem pomoc dla młodych...

Myriam Terlinden, autorka niniejszej książki, zdaje sobie sprawę, że ta ostatnia odpowiedź nie jest tak oczywista dla młodych ludzi jak niegdyś. Nieformalne związki stają się coraz powszechniejsze. Celem autorki staje się zatem pomoc dla młodych osób stojących przed podjęciem kluczowych w życiu decyzji. Myriam Terlinden stara się udzielić możliwie bezstronnych odpowiedzi na ich pytania i wątpliwości, przytaczając wiele autentycznych świadectw ludzi, którzy doświadczyli życia małżeńskiego lub pozostawali w związkach nieformalnych, i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

Autorka przedstawia wiele argumentów za i przeciw małżeństwu. Pokazując również i plusy wspólnego życia bez legalizacji związku, nie waha się jednak przed demaskacją złudzeń wiązanych często z taką sytuacją. Uświadamia, że zdarza się i tak, że szczęśliwe bywają w tego typu relacjach tylko osoby, które „kochają mniej”, że często potrzeba utrzymania partnera staje się przyczyną wzajemnego okłamywania się, że brak poczucia bezpieczeństwa bywa nierzadko przyczyną depresji, zaburzeń w sferze psychicznej oraz seksualnej. Autorka stara się skłonić swoich czytelników przede wszystkim do refleksji – świadomość podejmowanych decyzji jest dla niej podstawą udanego związku.

Masz wątpliwości?
Potrzebujesz rady?
Chcesz poznać przeżycia ludzi, który zdecydowali się na małżeństwo lub związek nieformalny?
A może po prostu dowiedzieć się więcej o swojej psychice i seksualności?

Przeczytaj Wziąć ślub czy tylko razem zamieszkać – to lektura dla wszystkich, którzy pragną świadomie kształtować swoją relację z drugą osobą.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/index.php?s=karta&id=117

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/index.php?s=karta&id=117