W jeziorach i w rzekach

Tłumaczenie: Ilona Stańco
Seria: Tajemnice zwierząt
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Dans les lacs et rivieres
flora i fauna
tajus

Jarosław Wiśniewski | 2017-05-04

Jeziora i rzeki to miejsca występowania wielu cennych, ciekawych i wyjątkowych gatunków zwierząt. Te wody powierzchniowe są często ostojami dla dużej grupy kręgowców i bezkręgowców. Niektóre gatunki mogą żyć tylko w nich lub wokół nich i nigdzie indziej. Znany z serii "Tajemnice zwierząt" duet autorów (Michel Cuisin - tekst i Carl Branders - ilustracje) wybrał i opisał gatunki zwierząt związane z jeziorami i rzekami Europy.
Gatunki lub grupy gatunków przedstawione w książce to: kurka wodna, wydra, ważki, szczupak, zimorodek, bóbr, krzyżówka, błotniak stawowy, pluszcz, czapla siwa, ciernik, pliszki, rybołów, żaba zielona, trzcinniczek, karp, traszka grzebieniasta, pływak żółtobrzeżek, pstrągi, perkoz dwuczuby, zaskroniec zwyczajny, szczeżuje, piżmak. Duża różnorodność i interesujące zwierzęta. Wybór udany, ilustracje doborowe, teksty pouczające i znakomite. Całość robi wyjątkowo dobre wrażenie. Na końcu książki bardzo dobry, krótki tekst pt. "Jeziora i rzeki".
Książka o...

Katarzyna | 2017-03-11