Prehistoria

Michel Cuisin Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Tajemnice zwierząt flora i fauna
52 str. 52 min.
Barbara Ożarowska-Ciunik
Tajemnice zwierząt
dinozaury tajemnice zwierząt

Trochę przestarzała.

Dzieciństwo i te sprawy. Co tu się rozpisywać. Tę świetną, ilustrowaną książkę mam do dziś :)

Ciekawa pozycja, z wieloma ilustracjami obrazującymi jak mogły wyglądać i jak żyły prehistoryczne gady, przodkowie współczesnych żółwi, czy aligatorów.

Jedna z moich pierwszych książek o dinozaurach. Swój egzemplarz całkowicie zamęczyłem i obecnie trzyma się wyłącznie na słowo honoru. Pomimo tylu lat grafiki są ładne, choć w większości nieaktualne i prezentujące koncepcje które obalono. Pozycja zdążyła się chyba całkowicie zdezaktualizować pod względem merytorycznym i może stanowić jedynie przykład jaki postęp dokonał się...

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa. Zawiera wiele ciekawych informacji o zwierzętach żyjących w bardzo dawnych czasach. Zainteresuje niejednego czytelnika młodego i z pewnością wielu czytelników dorosłych.
Książka zaczyna się krótkim wstępem pod tytułem "Na tropie prehistorii...". Po nim opisane są w tej interesującej książce w kolejności: prehistoryczne...

Książka mojego dzieciństwa. Od tego zaczęło się moje uwielbienie dla dinozaurów. Pamiętam, że mając kilka latek chodziłem z nią do każdego z członków rodziny (a spędy rodzinne to dopiero była gratka, te wszystkie ciocie i wujki) i zamęczałem ich opowieściami o dinozaurach. Dziś chyba już nic w tej książce nie jest aktualne, ale ciągle lubię od czasu do czasu przeglądnąć tą...

• Przeczytane w 2015
  • Nauka