Barbarzyńcy pod wodzą Billa

Barbarians led by Bill Gates
83-7255-494-3
Bill Gates, informatyka, komputery
Damian

W jaki sposób Microsoft zdołał niemal na każdym polu puścić konkurentów z torbami? Jak podporządkowuje sobie krok po kroku rynki systemów operacyjnych, edytorów tekstu, przeglądarek, multimediów? Oficjalna, firmowa doktryna powołuje się na coś w rodzaju „absolutnie przełomowych innowacji” albo na „wykorzystywanie wspaniałych okazji”. Barbarzyńcy pod wodzą Billa opowiadają nieco mniej lukrowaną wersję historii.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: www.proszynski.pl

Damian | 2011-02-27
Przeczytana: 2006 rok

Dla tych, których interesuje fenomen Windowsów... Jak doszło do powstania systemu, bez którego zdecydowana większość z nas nie mogłaby sobie wyobrazić komputerów, informatyki, codziennej pracy. Polecam!

Paweł | 2013-01-06

Prawdziwa historia pierwszych lat funkcjonowania MS. Bardzo ciekawe obserwacje i emocjonalne opinie na temat przywództwa Bill'a.

P-rz | 2013-09-01
Przeczytana: luty 2005

Bardzo ciekawa książka. Czyta się ją jednym tchem. Dla ludzi zainteresowanych historią informatyki i... Marketingu, oraz PR.

| 2014-05-24
rAum | 2013-12-27