Do góry nogami

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bibljoteka Dzieł Wyborowych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Księgarnia Biblioteki Dzieł Wyborowych
6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
humor satyra Warszawa
satyra
Mansfield

Lekko i z dowcipem napisane felietony ośmieszające realia życia w przedwojennej Warszawie ( od I wojny św. do roku 1925).

źródło opisu: Opis autorski użytkowniczki Mansfield

Voudini | 2016-02-10

Zbiór powstałych w latach 1915-25 felietonów, w których autor krytycznym okiem przygląda się zwyczajom warszawiaków. Talentu satyrycznego nie sposób (albo - w duchu ówczesnej ortografii - niesposób) mu odmówić, ale poziom tekstów jest boleśnie nierówny, toteż jeśli ktoś nie posiada słabości do rzeczonej ortografii bądź nie jest emocjonalnie związany z Warszawą, może skierować swój wzrok ku innym księgom.
Jako paradoksalny uderza fakt, iż Perzyński, przy świeżej i wciąż nieokrzepłej niepodległości, bezkarnie sobie z narodowych cech rodaków dworował, a dziś, gdy niepodległość jest niezagrożona, za podobne stwierdzenia zostałby niechybnie okrzyknięty zdrajcą.

Mansfield | 2011-02-26
Na półkach: Przeczytane, Humor, Varsaviana
Przeczytana: 26 lutego 2011

można ten tytuł zaliczyć do kat. varsaviana bo dużo tu ciekawych obserwacji obyczajowych z życia w Warszawie przed wojną, z humorem przedstawionych

lukutoukka | 2011-11-22
Ewa | 2011-03-07