Karl Rahner

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy ludzie Kościoła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
83-7097-797-9
religia
poznanianka

Książka prezentuje sylwetkę Karla Rahnera autora ponad 4000 prac naukowych. Opracowanie ukazuje wysiłek Rahnera dążącego do przybliżenia współczesnemu człowiekowi zagadnień i prawd ukrytych w słowach tradycyjnej teologii. Książka poświęcona została trzem wybranym zagadnieniom z bogatej spuścizny Rahnera: tajemnicy Jezusa Chrystusa, czyli Boga, który stał się człowiekiem, wydarzeniu łaski i...

Książka poświęcona została trzem wybranym zagadnieniom z bogatej spuścizny Rahnera: tajemnicy Jezusa Chrystusa, czyli Boga, który stał się człowiekiem, wydarzeniu łaski i tajemnicy Trójcy Świętej.

źródło opisu: http://gloria24.pl/ksiazki/karl,rahner-26-3757.html

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=5623

poznanianka | 2011-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2011

Świetna, krótka książka zawierająca w sobie wiele treści. Autor bardzo przystępnie tłumaczy zawiłości teologii Karla Rahnera, którego książki nie są dla normalnych ludzi.

Damaris | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016