W co wierzymy? Rozważania o podstawowych prawidłach wiary katolickiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sióstr Loretanek
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia

Wiara katolicka ma trzy podstawowe wymiary: W co wierzymy? Jak wierzymy? Komu wierzymy? W centrum stoi Ten, któremu zaufaliśmy: Jezus Chrystus, który objawił nam Boga Ojca i razem z nim posyła Ducha Świętego. Bóg w Trójcy Jedyny nie zbawia nas pojedynczo, ale razem z innymi, we wspólnocie Kościoła, który głosi słowo Boże, sprawuje sakramenty i podejmuje dzieła miłosierdzia. Wiara, zderzając się z niewiarą i wątpliwościami, prowadzi nas ku życiu wiecznemu: "Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś ujrzymy twarzą w twarz" (1 Kor 13, 12). Pomocą w tej fascynującej wędrówce jest m.in. Katechizm Kościoła Katolickiego.

Autor.

źródło opisu: na tyle książki

źródło okładki: Internet

Marcin Heinrich | 2016-11-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia
Przeczytana: 01 listopada 2016

Książka ta omawia prawdy zawarte w Składzie Apostolskim oraz Symbolu Nicejsko-Konstantynopolitańskim. Zawiera 40 rozważań. Czyta się (przynajmniej według mnie) dość ciężko, szczególnie kiedy po 20 latach wracam do chrześcijaństwa. Za jakiś czas wrócę do tej pozycji.

Na półkach