Serce Łazarza

Tłumaczenie: Danuta Górska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kruk". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Lazarus heart
83-7150-966-9
kruk, zemsta, powrót z zaświatów
horror
megakruker

Jared Poe odlicza dni spędzone w celi śmierci jednego z więzień Luizjany. Ten kontrowersyjny fotograf S&M został skazany za zbrodnię, której nie popełnił. Nie dane mu będzie jednak tego udowodnić, nikt nie zamierza dokładniej zbadać tej sprawy. Wyrok zostanie wykonany: Jared poczuje chłodny dotyk śmierci i usłyszy łopot czarnych skrzydeł… Jako demon zemsty powstaje jednak z martwych i zstępuje do piekła półświatka Nowego Orleanu, by oczyścić swoje imię i odnaleźć prawdziwego zabójcę, albowiem tylko zemsta może ukoić ból rozdzierający jego duszę.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2002

źródło okładki: http://sklep.zysk.com.pl/kruk-serce-lazarza.html

Noemi | 2012-11-23
Na półkach: Przeczytane, LGBT

Trudno zgodzić mi się z powyższą opinią - tak mogła napisać jedynie osoba, która z innymi dziełami P. Z. Brite się nie zetknęła i nie posiada żadnej wiedzy o autorze. Książki Brite nie należą do łatwych i zakładam, że mają szansę dotrzeć do niewielu osób - nie dość, że niezbyt popularne, to jeszcze dość ciężkie, pełne specyficznego napięcia, o zwrotach akcji utrzymanych zawsze w jednym tonie. Autor łączy makabrę, niekiedy wręcz groteskę z niesamowitym bogactwem językowym, pięknem porównań i nietypowych spostrzeżeń, a wszystko to okrasza więcej niż odrobiną fantastyki z unoszącym się duchem gotycyzmu w tle. Zdecydowanie warto sięgnąć po te książki, choćby ze względu na niesamowitą ucztę dla zmysłów - prawie słyszymy szelest opisywanych tkanin i niemal widzimy głębię opisywanych kolorów. Ostrzegam jednak, że nie są to książki dla wrażliwych, znajdzie się tam i naturalizm, czasem ujęty w dość odrażający sposób - a jednak to ta niesamowita mieszanka subtelności i koszmaru sprawia, że...

megakruker | 2011-02-26

Zawsze chciałem przeczytać książce o tematyce kruka rodem z filmu i serii komiksów O'barra ale to dzieło jest wg mnie bardzo delikatne, autorka chyba lepiej czułaby się pisząc jakąść powieść miłosną. Mimo tego że napisałą ją pewnie tak jak ona chciała to przeczytać to wizerunek, tło i wszystkie akcje daleko odbiegają od tego jak ja wyobrażam sobie Kruka.

Morte | 2016-10-05

Wyobrażacie sobie ,że nastolatek po obejrzeniu Kruka sięga po książkę. Oh jakież było jego zniesmaczenie gdy sie okazało ,ze do jasnej cholery każdy tu jest pedałem ! Bohater pedał ,policjant pedał ,tramwajarz pedał. Cud ,że kumpla nie puknąłem po przeczytaniu tej literackiej tragedii.

TrissMerigold | 2016-04-08
Beata | 2015-08-24