Inni

Others
James Herbert, Inni
horror
Kamil

Nicholas Dismas jest znanym w Brighton prywatnym detektywem. Pewnego dnia, po serii niepokojących znaków, postanawia podjąć się trudnego zadania - ma odnaleźć dziecko, które zostało odebrane matce tuż po narodzinach. Dochodzenie doprowadza Dismasa do niezwykłego miejsca, będącego oficjalnie domem opieki dla staruszków. "Idealny Odpoczynek" kryje w sobie mroczne sekrety związane z obecnością innych. Banalne z pozoru śledztwo przeradza się w prawdziwy koszmar, i to tym okrutniejszy, że powiązany z tajemniczą przeszłością samego detektywa.

okularnica | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

Rewelacja! Czyta się szybko, wciągnęłam się od pierwszej strony. Zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło. A opisy tych wszystkich stworów.. same w sobie były przerażające ale bardziej przerażało mnie to że potrafię sobie to wszystko wyobrazić bez większego wysiłku.. w skrócie straszne, wciągające i według mnie genialne.

Grażyna | 2011-03-11
Przeczytana: 10 marca 2011

niesłychanie makabryczna w moim odczuciu, to druga powieść tego autora jaką czytałam i muszę mocno się zastanowić czy sięgnąć po następne

bractworozy | 2013-09-10
Przeczytana: 10 września 2013

polecona przez koleżankę
i wcale nie żałuję, że przeczytałam - z resztą jak zawsze z książkami polecanymi przez nią

mimo, że makabryczna na końcu, to świetnie się ją czyta i na pewno zostanie mi na długo w pamięci

feNo | 2011-07-05

Wciągnęła mnie praktycznie od razu. Akcja pędzi, śledztwo ze strony na stronę nabiera tempa, aż w końcu uderza mocnym finałem. Warto przeczytać!

Moim zdaniem najlepsza książka Herberta jaką czytałem i jedna z moich ulubionych ever. Powieść "Inni" jest rewelacyjna. Solidne połączenie mrocznego kryminału z grozą, która serwowana jest dokładnie wymierzonymi dawkami. Autor książki uknuł niesamowitą i odrażającą intrygę, jesteśmy w nią stopniowo wciągani razem z głównym bohaterem detektywem Dismasem, który jest nietypową postacią nie tylko ze względu na swój wygląd.
Naprawdę mroczna, klimatyczna niesamowita lektura.

Lolanta | 2014-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Agata | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Bardzo wciągająca pozycja. Polecam :)

Victor | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

Czytałem "nikt naprawdę" i "Inni". W obu książkach autor poświęca uwagę tematowi ludzi tzw. Ułomnych fizycznie jednak w pierwszej jest ciekawsza narracja. "Inni" momentami zawierają przydługawe opisy i refleksje i dlatego tylko 6, bo poza tym ciekawa akcja i mroczny nastrój zasługuja na 7.

Kaja | 2012-01-25
Przeczytana: styczeń 2012

Spodziewałam się czegoś naprawdę mocnego więc się rozczarowałam :) Tak naprawdę to mało zaskakująca, ale da się przeczytać.

Pudel | 2012-09-12

Książka może nieco przewidywalna, ze zdecydowanie zbyt długim zakończeniem oraz nieco sztucznym tu i ówdzie podtrzymywaniem akcji, jednak czyta się ją nieźle i raczej wszyscy fani nieco mocniejszych horrorów powinni być po lekturze "Innych" zadowoleni.