Inni

Others
James Herbert, Inni
horror
Kamil

Nicholas Dismas jest znanym w Brighton prywatnym detektywem. Pewnego dnia, po serii niepokojących znaków, postanawia podjąć się trudnego zadania - ma odnaleźć dziecko, które zostało odebrane matce tuż po narodzinach. Dochodzenie doprowadza Dismasa do niezwykłego miejsca, będącego oficjalnie domem opieki dla staruszków. "Idealny Odpoczynek" kryje w sobie mroczne sekrety związane z obecnością innych. Banalne z pozoru śledztwo przeradza się w prawdziwy koszmar, i to tym okrutniejszy, że powiązany z tajemniczą przeszłością samego detektywa.

okularnica | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

Rewelacja! Czyta się szybko, wciągnęłam się od pierwszej strony. Zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło. A opisy tych wszystkich stworów.. same w sobie były przerażające ale bardziej przerażało mnie to że potrafię sobie to wszystko wyobrazić bez większego wysiłku.. w skrócie straszne, wciągające i według mnie genialne.

Grażyna | 2011-03-11
Przeczytana: 10 marca 2011

niesłychanie makabryczna w moim odczuciu, to druga powieść tego autora jaką czytałam i muszę mocno się zastanowić czy sięgnąć po następne

bractworozy | 2013-09-10
Przeczytana: 10 września 2013

polecona przez koleżankę
i wcale nie żałuję, że przeczytałam - z resztą jak zawsze z książkami polecanymi przez nią

mimo, że makabryczna na końcu, to świetnie się ją czyta i na pewno zostanie mi na długo w pamięci

feNo | 2011-07-05

Wciągnęła mnie praktycznie od razu. Akcja pędzi, śledztwo ze strony na stronę nabiera tempa, aż w końcu uderza mocnym finałem. Warto przeczytać!

Agnieszka | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

"Święte miejsce" jest książką dużo lepszą niż "Inni". Wyobraźnia aż za bardzo poniosła autora w przypadku tego drugiego horroru. Ciągle przewijali się ludzie zdeformowani, pokrzywdzeni przez los. Było tego aż za dużo...Autor już tak wymyślał różnego rodzaju deformacje, że stawało się to momentami obrzydliwe i męczące. Liczyłam na to, że będę się bać a nie czytać z obrzydzeniem. Jedyne co mi się w książce podobało to to, że autor starał się pokazać, że każdy człowiek potrzebuje miłości. Nawet ten, którego los skrzywdził deformacjami. Zakończenie książki kiedy to dowiadujemy się kim był Dismas szokuje. Jeżeli chodzi o morały jakie książka z sobą niesie to warto przeczytać, bo daje do myślenia.

Moim zdaniem najlepsza książka Herberta jaką czytałem i jedna z moich ulubionych ever. Powieść "Inni" jest rewelacyjna. Solidne połączenie mrocznego kryminału z grozą, która serwowana jest dokładnie wymierzonymi dawkami. Autor książki uknuł niesamowitą i odrażającą intrygę, jesteśmy w nią stopniowo wciągani razem z głównym bohaterem detektywem Dismasem, który jest nietypową postacią nie tylko ze względu na swój wygląd.
Naprawdę mroczna, klimatyczna niesamowita lektura.

Lolanta | 2014-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Agata | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Bardzo wciągająca pozycja. Polecam :)

Victor | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

Czytałem "nikt naprawdę" i "Inni". W obu książkach autor poświęca uwagę tematowi ludzi tzw. Ułomnych fizycznie jednak w pierwszej jest ciekawsza narracja. "Inni" momentami zawierają przydługawe opisy i refleksje i dlatego tylko 6, bo poza tym ciekawa akcja i mroczny nastrój zasługuja na 7.

Kaja | 2012-01-25
Przeczytana: styczeń 2012

Spodziewałam się czegoś naprawdę mocnego więc się rozczarowałam :) Tak naprawdę to mało zaskakująca, ale da się przeczytać.