Morskie Imperium Holandii 1600-1800

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia Morska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Dutch seaborne empire 1600-1800
Historia, militaria, archeologia
Lady_B

Książka jest monografią naukową, ale napisaną w sposób tak przejrzysty i atrakcyjny, że może zainteresować szerokie kręgi czytelników. Autor przedstawia rozkwit i upadek holenderskiego imperium kolonialno-handlowego, a także rozwój tak zwanej Republiki Zjednoczonych Prowincji, począwszy od wybuchu wojny osiemdziesięcioletniej, która przyniosła wyzwolenie spod władzy Hiszpanów i narodziny pierwszego w Europie państwa burżuazyjnego. Kreśli również obraz skomplikowanego społeczeństwa holenderskiego - jego pracę, kulturę problemy religijne i obyczajowe.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://www.antykwariathistoryczny.pl

Krzysiek | 2015-05-30
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane

Ciekawa rzecz o niespecjalnie znanej historii.
Sprawne, ułożone, rzeczowe.
Niestety, niezbyt przystępny język i prześwitujące poglądy polityczne autora trochę przeszkadzają w odbiorze.

Natalia Wajer-Mindak | 2016-09-18
Na półkach: Historyczne, Przeczytane