Wojny na Bałtyku X - XIX wiek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
historia, Bałtyk, wojny, morze
popularnonaukowa
Adam

Książka ta jest pracą popularnonaukową, przeznaczoną dla szerokiego kręgu Czytelników interesujących się problematyką morską, zwłaszcza zaś przeszłością Bałtyku.
Przedstawione zostały wojny na morzu od pierwszej historycznie znanej bitwy morskiej pod Svoldern w 1000 r. do wydarzeń rewolucyjnych 1905 - 1906.

Mazin82 | 2012-04-01

Obowiazkowa pozycja dla milosnikow bitew morskich i wojennych galeonow. Przygoda i klimat zaczyna sie juz na okladce i nie umyka do ostatniej strony. Opisy walk, wspomagane mapami i ilustracjami pozwalaja przeniesc sie w tamte czasy razem z admiralem Nielsem Juelem czy angielskimi najemnikami w sluzbie rosyjskiej.
Polecam!

blackwater | 2011-10-10

Dobra książka, napisana w sposób mało porywający, choć dobrze uporządkowany i usystematyzowany. Zawiera np. ciekawe informacje na temat budownictwa okrętów w różnych epokach. Osobiście najbardziej zapadła mi w głowie morska potęga Danii i jej znaczenie na przestrzeni wieków. W pewnym sensie supremacja Danii na Bałtyku podobna była do brytyjskiej, Duńczycy prawie zawsze górowali tradycjami morskimi, duchem walki i wyszkoleniem, ustępując ogólnej potędze militarnej państwa np. Szwedom.
Mankamet to "zakamuflowane" mniej lub bardziej rusofilstwo, bijące czasem z kart książki.

ROB | 2017-01-29

solidny przegląd historii morskich konfliktów na bałtyku

Beata | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe