Moment wieczny. Poezja Czesława Miłosza

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Eseistyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04625-8
Snoopy

Wznowienie monograficznego studium poświęconego twórczości poetyckiej Czesława Miłosza przejrzane i uzupełnione. Zamysłem monografii była próba ogarnięcia i opisania światopoglądu poety w ścisłym związku z poetyką wierszy. Stąd obszerne i szczegółowe przedstawienia takich zagadnień, jak katastrofizm i eschatologia, stosunek do natury, refleksja nad relacjami łączącymi jednostkę ze zbiorowością oraz analiza motywów erotycznych uzupełnione refleksją nad Miłoszowską koncepcją mimesis, jego maskami i przebraniami w poszczególnych utworach, wreszcie dialogiem z bliższą i dalszą, polską i obcą tradycją literacką. Wiele miejsca w tej pracy poświęcono tomikom i utworom poetyckim Miłosza, które powstały w latach dziewięćdziesiątych i mają charakter poetyckiego bilansu jego własnego życia i podsumowania całej epoki.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl