Źródła finansowe komunizmu i nazizmu

Tłumaczenie: Janusz Pierzchała
Wydawnictwo: Fulmen
Les ressources financières ou du communisme et du nazisme dans l'ombre de Wall Street
83-86445-10-6
totalitaryzm, xx wiek, nazizm, komunizm
historia
n0e

Każdy, kto jest zainteresowany faktami mówiącymi o tym, jak kosmopolici reprezentujący międzynarodówkę plutokratyczną finansowali czerwonych socjalistów Lenina i brunatnych socjalistów Hitlera, powinien sięgnąć po ten tytuł, tym bardziej, że niekwestionowany profesjonalista Pułkownik Pierre Paillole - Prezes Stowarzyszenia Byłych Pracowników Służb Specjalnych i Obrony Narodowej Francji - tak pisał na jej temat:

"( ... ) Pierre de Villemarest opublikował w Éditions Godefroy de Bouillon pracę poświęconą badaniom nad finansowaniem rewolucji bolszewickiej oraz przetrwania ZSSR do roku 1990, przez banki i firmy zagraniczne, w tym amerykańskie.

Ta międzynarodowa operacja finansowa z nazistowskimi Niemcami przed wojną, jak również z Sowietami przed, podczas i po drugiej wojnie światowej, została nam ukazana wraz z jej wszystkimi skandalicznymi i odrażającymi aspektami.

Pierre de Villemarest, były pracownik naszej siatki wywiadu »Kleber«, bezkompromisowy patriota, specjalizował się od 1950 roku w problematyce Europy Środkowej i Wschodniej, a szczególnie w problematyce samego ZSSR.

Jako historyk jest bardzo ceniony w wielu czasopismach narodowych i innych publikacjach krajowych. Jego kompetencje cieszą się też wielkim uznaniem tak we Francji, jak i w wielu innych krajach.

Nasi koledzy na pewno przeczytają z zainteresowaniem te nowe rewelacje na temat pewnego »zgniłego świata«, którego odpowiedzialność zasługuje na uwagę historyków, ale i wymiaru sprawiedliwości".

[Oficyna Wydawnicza "Fulmen Poland", Warszawa 1997]

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=160803