Drzewa iglaste i owady na nich żerujące

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poradnik leśnika". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7073-661-3
Łukasz

Szanowni Leśnicy! Oto rafia do Waszych rąk książka niezbędna w bibliotece każdego leśnika, który otacza opieką las. - Opisy ponad 180 najważniejszych gospodarczo i najczęściej spotykanych owadów żerujących na drzewach iglastych rosnących w polskich lasach. - Owady pogrupowane według gatunków drzew, na których żerują, a w obrębie tych grup według uszkadzanych części rośliny. - Zdjęcia i rysunki prezentują postać dojrzałą owada, larwę oraz obraz uszkodzeń przez nie powodowanych.

źródło opisu: poczytaj.pl

źródło okładki: poczytaj.pl

Jarosław Wiśniewski | 2018-01-07

Zbiór wszelkich podstawowych informacji z dodatkiem wielu zdjęć i rysunków o najczęstszych oraz wyrządzających największe szkody gospodarcze owadach żerujących na lasotwórczych w Polsce drzewach iglastych. Można się dzięki tej książce wiele na ten temat dowiedzieć i może ona skłonić oraz zachęcić czytelnika do dalszego pogłębiania wiedzy w tym temacie lub podobnym zakresie.
Omówiono w książce owady, które żerują w Polsce na gatunkach z rodzaju sosna, świerk, jodła i modrzew. Owady te podzielono na kilka kategorii. W przypadku sosny, świerka i modrzewia są to następujące kategorie: szkodniki nasion i szyszek; szkodniki siewek i sadzonek; oddzielnie szkodniki upraw i szkodniki młodników (sosna) lub razem szkodniki upraw i młodników (świerk i modrzew); szkodniki drzewostanów średniowiekowych i starszych; szkodniki wtórne niszczące strzały, konary i gałęzie; owady żerujące na pniakach i posuszu. W przypadku jodły wyróżniono następujące kategorie: szkodniki nasion i szyszek; szkodniki...

MrGwyn | 2017-12-17
Karol Kruk | 2014-08-09