6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna

W książce: Opisy ponad 100 najważniejszych gospodarczo i najczęściej spotykanych szkodników niszczących owoce i nasiona drzew i krzewów gatunków lasotwórczych na plantacjach nasiennych. Szkodniki pogrupowane według gatunków roślin, na których żerują. zdjęcia i rysunki prezentują postać dojrzałą owada, larwę oraz obraz uszkodzeń przez nie powodowanych. Podano szkodniki dla następujących gatunków/rodzajów: sosna, jodła i jedlica, świerk, modrzew, jałowiec, dąb, jesion, buk, brzoza, klon, lipa, olsza, wiąz, wierzba i topola, grab, kasztanowiec, jarząb, grochodrzew, orzech włoski, leszczyna pospolita.

| 2015-04-09

Bardzo praktyczny format i oprawa książki, którą można po prostu włożyć sobie do kieszeni i zabrać ze sobą do lasu, lub do ogrodu (a nawet na pole, jeśli akurat sadzimy sobie w celach handlowych juki i choinki). Mimo iż książka opisuje przede wszystkim szkodniki nasion i owoców drzew i krzewów leśnych - niezbędna w bibliotece każdego leśnika, który otacza las opieką - to może przydać się także tym, którzy mieszkają w niedalekiej odległości od lasu. Szkodniki drzew i krzewów leśnych potrafią bowiem zadomowić się także w naszych ogrodach, szczególnie jeśli sadzimy w nich roślinność iglastą

Jantarka | 2014-08-15