Najnowsze artykuły
- ArtykułyNie uwierzysz, kto to napisał. Nietypowe książki znanych pisarzyBartek Czartoryski10
- ArtykułyLicho nadal nie śpi, czyli książki z motywami słowiańskimiSonia Miniewicz43
- ArtykułyAkcja recenzencka! Wygraj egzemplarz książki „Dziewczyna o mocnym głosie“LubimyCzytać1
- ArtykułyCzytamy w weekend. 6 września 2024LubimyCzytać364
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Robert Jacek Dzwonkowski
14
6,9/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,9/10średnia ocena książek autora
50 przeczytało książki autora
50 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Ślady i tropy zwierząt. Gniazda, kuźnie, stołówki
Robert Jacek Dzwonkowski
5,5 z 2 ocen
2 czytelników 0 opinii
2019
Znajdź nas! Woda, łąka, las
Robert Jacek Dzwonkowski, Kasia Jacobson
9,0 z 1 ocen
6 czytelników 0 opinii
2017
Podręczny leksykon przyrody polskiej
Robert Jacek Dzwonkowski
6,5 z 2 ocen
9 czytelników 0 opinii
2001
Najnowsze opinie o książkach autora
Drzewa iglaste i owady na nich żerujące Jacek Stocki
7,0
Zbiór wszelkich podstawowych informacji z dodatkiem wielu zdjęć i rysunków o najczęstszych oraz wyrządzających największe szkody gospodarcze owadach żerujących na lasotwórczych w Polsce drzewach iglastych. Można się dzięki tej książce wiele na ten temat dowiedzieć i może ona skłonić oraz zachęcić czytelnika do dalszego pogłębiania wiedzy w tym temacie lub podobnym zakresie.
Omówiono w książce owady, które żerują w Polsce na gatunkach z rodzaju sosna, świerk, jodła i modrzew. Owady te podzielono na kilka kategorii. W przypadku sosny, świerka i modrzewia są to następujące kategorie: szkodniki nasion i szyszek; szkodniki siewek i sadzonek; oddzielnie szkodniki upraw i szkodniki młodników (sosna) lub razem szkodniki upraw i młodników (świerk i modrzew); szkodniki drzewostanów średniowiekowych i starszych; szkodniki wtórne niszczące strzały, konary i gałęzie; owady żerujące na pniakach i posuszu. W przypadku jodły wyróżniono następujące kategorie: szkodniki nasion i szyszek; szkodniki siewek i sadzonek; owady żerujące na igłach, pączkach i pędach; szkodniki wtórne niszczące strzały, konary i gałęzie; owady żerujące na pniakach i posuszu.
Książka wypełniona ciekawymi, pouczającymi i interesującymi informacjami z bardzo dużą ilością rysunków i zdjęć. Wyróżniająca się książka o wielu walorach i należą się słowa uznania dla jej autorów. Wysoki poziom, ładnie opracowana graficznie, dopracowana merytorycznie. Wszystko to daje mi podstawę do wystawienia wysokiej bardzo wysokiej oceny ogólnej.
Przyroda polska. Przewodnik Robert Jacek Dzwonkowski
7,0
Lubicie obserwować przyrodę? Ja z dziećmi uwielbiamy, dlatego często chodzimy na spacery do parku, lasu, urządzamy sobie pikniki i zawsze świetnie się przy tym bawimy. Wkrótce wakacje więc z pewnością wykorzystamy okazję by pobawić się w obserwatorów przyrody. Na pewno w identyfikacji różnych gatunków roślin i zwierząt przydatny będzie dobry przewodnik. My mamy już swój, a nosi on tytuł „Przyroda polska. Przewodnik”.
Jest to małych rozmiarów książeczka, na kartach której miłośnicy przyrody znajdą charakterystykę wybranych gatunków roślin, zwierząt i grzybów występujących w Polsce. Każdorazowo przy omawianym gatunku znajdziemy niezbędne informacje potrzebne do jego zidentyfikowania takie jak: występowanie, wielkość, budowa / wygląd, biologia oraz inne warte uwagi wskazówki i ciekawostki. Oprócz tego rzecz najważniejsza czyli wyraźna, kolorowa ilustracja, która ma kluczowy wpływ na rozpoznanie rośliny, zwierzaka czy grzyba.
Informacje jakie znalazłam w przewodniku są dość szczegółowe, krótkie ale treściwe. Znalazłam tu opisy różnorodnych gatunków węży, ryb, ptaków, owadów czy ssaków oraz różnorodnych drzew, krzewów czy dziko rosnących kwiatów. Jeden gatunek opisany jest zawsze na jednej stronie. Wygląda to tak, że na górze znajduje się jego polska nazwa, poniżej nazwa łacińska, dalej ilustracja a pod nią charakterystyka. Jest więc przejrzyście i czytelnie, czyli tak jak lubię ;)
Dla ułatwienia na końcu przewodnika znajduje się alfabetyczny indeks nazw a tuż przed nim inne ciekawostki – kilka słów o konieczności ochrony przyrody oraz polskie Parki Narodowe. Każdy z parków jest krótko omówiony a jego lokalizacja zaznaczona na mapie. Myślę, że zamieszczenie takich wiadomości jest fajnym pomysłem, gdyż uświadamia to młodych czytelników jak ważna jest ochrona przyrody.
Nam prezentowana dziś książeczka bardzo przypadła do gustu. Na pewno przyda się podczas spacerów na łono natury ale i w szkole. Z tego co widzę moje maluchy same już chętnie do niej zaglądają i odkrywają piękno polskiej przyrody. Co prawda na razie nie ruszymy w plener ale na wakacje nie będzie już żadnej wymówki. Z takim przewodnikiem w rękach zwyczajna wyprawa do lasu może okazać się wspaniałą odkrywczą przygodą, dlatego polecamy go wszystkim miłośnikom polskiej flory i fauny takim właśnie jak my, życząc przyjemnej lektury ;)
http://testowanieartdzieciece.blogspot.com/