Rodrick rządzi

Tłumaczenie: Anna Nowak
Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rodrick rules
cwaniaczek, dziennik

Pod żadnym pozorem nie pytajcie Grega Heffleya, jak spędził wakacje, bo on zdecydowanie nie chce o tym rozmawiać. Wkraczając w nowy rok szkolny, chce się odciąć od ostatnich miesięcy... a szczególnie od jednego wydarzenia. Na swoje nieszczęście Greg ma brata Rodricka, który zna jego wstydliwie skrywaną tajemnicę. A tajemnice czasami się wydają... zwłaszcza kiedy w całą sprawę jest zamieszany dziennik.

"Dziennik cwaniaczka" otrzymał pochlebne recenzje od "USA Today" i "Publishers' Weekly" oraz tytuł najlepiej sprzedającej się książki według "New York Timesa".

"Urocza książka-komiks".
"People"

"Przezabawna powieść obrazkowa… czytelnicy będą się pokładać ze śmiechu".
"Publishers' Weekly"

"Świetny wybór dla opornych czytelników".
"School Library Journal"

"Bawi do łez".
"Kirkus Reviews"

źródło opisu: [Nasza Księgarnia, 2009]

"Dziennik Cwaniaczka - Rodrick rządzi" to wyobrażenie oraz postawienie się w sytuacji Grega Heffleya, który spisuje wszystkie swoje szalone przygody, uzupełniając je również własnego autorstwa obrazkami, dzięki którym czyta się ją szybko a treść bardziej do nas przemawia. W tej części Greg boi się podpaść bratu, bo on zna jego skrywaną tajemnicę z wakacji. Gdy ją wyjawia Greg boi się iść do szkoły - zresztą przeczytajcie sami...Uważam, że Jeff Kinney miał wspaniały pomysł, ponieważ książka jest bardzo interesująca i na pewno sięgnie po nią młodzież, ponieważ ilustruje ona podobne każdemu z nas młodych zdarzenia z życia codziennego. Książka warta jest przeczytania, bawi do łez, polecam!

| 2016-06-10
Na półkach: 2016.06, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Kolejny tom przygód Grega "cwaniaczka" zajmuje się jego relacją ze starszym bratem, Rodrickiem. Braci próbują uprzykrzać sobie życie i wplątywać w dziwne sytuacje, ale gdy trzeba, pomagają sobie. Mniej ironii losu, więcej humoru.

Claudia Ficek | 2014-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2014
Anath | 2014-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Pewnego dnia miałam okazję obejrzeć ekranizację pierwszego tomu z serii „Dziennik cwaniaczka”. Film ogromnie mi się spodobał, dlatego z chęcią sięgnęłam po drugą część – „Dziennik cwaniaczka: Rodrick rządzi”.

Jeff Kinney jest twórcą i projektantem gier komputerowych oraz autorem „Dziennika cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. Dzieciństwo spędził w okolicach Waszyngtonu, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Mieszka w południowej części stanu Massachusetts raz z żoną Julie oraz dwoma synami, Willem i Grantem.

Tytułowy cwaniaczek to oczywiście Gregory Heffley. Chłopiec mieszka w USA, razem z mamą - Susan, tatą - Frankiem i dwoma braćmi. Starszy to Rodrick, młodszy, Manny. Chłopcy uważają, że mama przynosi im obciach… Jeśli chodzi o tatę, to nie ma prawie nic do gadania co do kwestii wychowywania synów. Denerwuje go natomiast muzyka grana przez zespół Rodricka (chłopak ma heavymetalową kapelę). Najlepszym przyjacielem Grega jest Rowley...

Perc | 2011-04-04

Moja ulubiona część Dziennika Cwaniaczka, zaraz po Ubawie po pachy. Ma fabułę, jest dość zabawna i nie nudziła mnie, bardzo wciągnęła - do tego zakończenie bardzo śmieszne i zabawne - co tu dużo mówić. Dla fanów pozycja obowiązkowa - ale innym też pewnie się spodoba. Lekka lektura na godzinkę.

czarna_maggie | 2015-03-30
Przeczytana: 28 marca 2015

Wiadomo, cwaniaczka oceniam nieco inaczej, niż inne pozycje z mojej listy. Dlaczego? Bo naprawdę śmieję się na głos odnajdując swoją rodzinę w bohaterach przedstawionych na kartach książki... Humor nie tylko dla dzieci.

Betoniarka | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Książka przeczytana w chorobie, co zawsze trochę spacza spojrzenie, ale zdecydowanie przezabawnie pokazuje, że może i dobrze jest mieć rodzeństwo, ale na pewno nie w newralgicznym okresie dzieciństwa i dorastania. Polecam.

tommy | 2015-07-20
Przeczytana: 18 lipca 2015

Wakacje dla Grega nie skończyły się dobrze. Jakby mógł z chęcią zapomniałby o tamtych wydarzeniach, zaczynając nowy rok szkolny od nowa. Jednak jego brat Rodrick nie prędko mu odpuści. Wie o jego sekrecie i nie zawaha się zaszantażować go tym faktem.

Tym sposobem Greg zostaje wmieszany w większość głupkowatych sytuacji, aby móc przetrwać. Brat chłopaka jest cwany, a Greg nie pozwoli, aby po raz kolejny jego dziennik trafił w niepowołane ręce.

"Chyba nikt ich nie nauczył, że dobrze wychowani ludzie dzwonią i uprzedzają innych o zmianie planów."

Co zachęciło mnie do sięgnięcia po tą serię? Jak zapewne wiecie z poprzedniej recenzji pierwszej części, był to film, a nawet konkretniej tej części. Leciał w telewizji i z nudów zaczęłam go oglądać z bratem (który nawiasem mówiąc jest wielkim fanem tej serii i długo mnie zachęcał do jej przeczytania). Film bardzo mi się spodobał, był śmieszny, komiczny. Wiedziałam, że będę musiała sięgnąć po książkę.

Jakie więc są moje odczucia po...

beataj | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Cytuję Młodego: "Super, fajna, ale pierwsza część była śmieszniejsza. No ale tu są lepsze kawały. I eksperyment czy kwiaty kichają. Czyli obie są dooobre :)"

Druga część "Cwaniaczka" nie zawodzi. Znajdziemy to samo, co spodobało nam się w pierwszej.
W dalszym ciągu świetne obrazki, ciekawe historie, dużo śmiechu. Przede wszystkim jednak dużo więcej brata cwaniaczka - Rodricka, więc jeśli kogoś zainteresowała ta postać, to ucieszy go ta pozycja.