Survival po polsku

F-ma Tomczak
2001-01-01
2001-01-01
survival poradnik

Nie no szału nie ma, ale momentami nawet wciąga. Parę niefajnych rzeczy jak zakopywanie śmieci i uciskanie miejsc, które w kilka minut mają dać pełny odpoczynek. Ale ogółem książka warta polecenia!

esencja survivalu. nic dodać nic ująć.

esencja survivalu. nic dodać nic ująć.

Nie będę się rozwodzić - to było niesamowite przeżycie: mam najnowsze wydanie z 2015 roku! Jeśli ktoś ocenia książkę po ilości udzielonych porad technicznych, to zupełnie nie rozumie, co znacza porady duchowe. Dzieli je przepaść - doceniłam to, i mój brat, i chłopak.

Krisek jest moim idolem!

Krisek jest moim idolem!

To nie jest książka dla każdego, głównie dlatego, że nie jest w pełni pisana jako poradnik. Wydanie 3 (z 2015 roku), bo o nim napiszę zostało rozbudowane o nowe przemyślenia i informacje. Warto ją posiadać w swoich zasobach, tym bardziej że w bieżącym roku, aż dwóch polskich autorów ze stowarzyszenia Polska Szkoła Survivalu wydało publikacje o survivalu.
Dobrze wydrukowana, w przeciwieństwie do wyd.2, które rozpadało się w rękach. Są kolorowe zdjęcia tematyczne, ale podpisy mało konkretne, a szkoda. Książka obszerna ponad 500 stron. Dużo praktycznych wiadomości, ale i opowieści z życia na końcu. Jedno muszę powiedzieć : książka jest mądra, zatem bez względu ile książek o survivalu przeczytałeś, weź i tą do ręki.

Dobrze...

Pierwsza poważna książka o survivalu, jaką miałem okazje przeczytać 13 lat temu. Mimo wielu zalet, miała jedną wadę: sposób sklejenia i wydania książki - spowodował że bałem się ją czytać, aby się nie rozleciała. Moje wydanie miało jeszcze foliową okładkę niczym zeszyt z PRL. Słyszałem że autor pracuje nad nowym wydaniem, z chęcią kupię.

Jedna z najmądrzejszych książek jakie czytałem.

Błędem jest podchodzenie do niej jak do typowego poradnika survivalowego.

Oczywiście tę rolę spełnia doskonale, ale chodzi mi o to, że ta książka to jeszcze dużo, dużo więcej, a podejście do tematu nie jest czysto teoretycznym wykładem, a podzieleniem się cząstką swojej ogromnej mądrości przez niezwykłego człowieka.

"Minus" tej książki jest taki, że uświadamia jak bardzo mądrych ludzi (chodzi mi o autora) mijamy na co dzień na ulicy i to że pozostają całkowicie w cieniu. Niedocenieni i nierozpoznawalni, kiedy media oświetlają jupiterami kolejnego barana.

Uświadamia też o tym, jak marną wiedzę posiadamy my, o tym wszystkim co nas otacza, w czym żyjemy, co każdego dnia widzimy, dotykamy, słyszymy i o czym myślimy. O naszej ignorancji wobec poznawania naszego otoczenia.
Czy gdy wiosną jedziecie samochodem i widzie czworo młodych bocianów w gnieździe, potraficie z tego wywnioskować że całe lato będzie deszczowe?

Prawdziwych minusów nie potrafię znaleźć.
Plusów nie będę wypisywał bo i tak piszę zbyt obszerne opinie.

Dlatego tym razem krótko.
Gdy siedząc nad lekturą ktoś (przeważnie nie mający nic wspólnego z survivalem) pojawiał się w pobliżu, pytałem czy przeczytać mu coś ciekawego?
Po pierwszym zdaniu, przelatywałem wzrokiem po kolejnym i uznawałem że je też muszę przeczytać.
Z następnymi było tak samo.
Kiedy po przeczytaniu na głos całej strony kończyłem, bo przypominałem sobie że to miało być tylko jedno zdanie, za każdym razem słyszałem "Dlaczego przerwałeś? Czytaj dalej!"

Polecam szczególe tym którzy mają coś do czynienia z survivalem i szczególnie tym którzy nie mają z nim nic wspólnego.

(To nie jest błąd, polecam ją każdemu!)

Jedna z najmądrzejszych książek jakie czytałem.

Błędem jest podchodzenie do niej jak do typowego poradnika survivalowego.

"Minus"...

Polecili mi znajomi. Najciekawsze było to, że różnili się oni gustami bardzo, a tu byli zgodni. Konkluzja była jedna: jest w tym jakaś pozytywna magia, za którą chce się pójść. Maciek (15 lat) powiedział, że autor na pewno ma nicka Gandalf. "Kolos"(27) powiedział, że ta książka trzymała jego formę w Afganie. Marta (22) orzekła, że zmądrzała.

Powoli kończy sie rok 2015. Już trochę czasu minęło od momentu mojego wpisu. Pojawiło się ZUPEŁNIE NOWE wydanie tej książki, bardzo mocno zmienione, wzbogacone. Dużo lepiej wydane i ma w sobie całe mnóstwo ciekawych myśli A ja tu w ogóle nie widzę przepięknej, magicznej okładki. Czyżby świat zasnął?

Powoli kończy sie rok 2015. Już...

Zawiera cenne i pożyteczne informacje, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, nie tylko związanych z zagrożeniem życia, lecz występujących w dniu codziennym.

100% merytoryki. Sam autor prowadzi kursy na instruktora survivalu, więc jest to pozycja obowiązkowa w kanonie lektur kandydatów na zawodowy survival.

Bardzo dobra publikacja. Autor znany z charyzmatycznego ducha przywódcy idealnie opisał wiele aspektów, nie tylko z dziedziny survivalu, ale też życia codziennego. Książka warta co najmniej dwa razy tyle, ile podają księgarnie. Polecam rodzinom aktywnym fizycznie.

Dodaj cytat z książki Survival po polsku