Survival po polsku. Początek

Okładka książki Survival po polsku. Początek
Krzysztof J. Kwiatkowski Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczo-Reklamowa Sagalara Cykl: Survival po polsku (tom 1) poradniki
poradniki
Survival po polsku (tom 1)
Oficyna Wydawniczo-Reklamowa Sagalara
2017-01-01
2017-01-01
surwiwal survival

Okładka książki Leśny survival Sergiusz Borecki, Bogdan Jaśkiewicz, Krzysztof J. Kwiatkowski, Edward Marszałek, Andrzej Trembaczowski
Ocena 7,5
Leśny survival Sergiusz Borecki, B...
Okładka książki Sztuczki survivalowe. Książka, która uratuje twoje zdrowie a nawet życie Paweł Frankowski, Witold Rajchert
Ocena 6,7
Sztuczki survi... Paweł Frankowski, W...
Okładka książki Sztuka wędrowania z plecakiem i biwakowania w terenie Mike Clelland, Allen O'Bannon
Ocena 7,2
Sztuka wędrowa... Mike Clelland, Alle...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

"Survival po polsku" autorstwa Krzysztofa "Kriska" Kwiatkowskiego to pozycja, która w sposób oczywisty traktuje o szeroko rozumianej sztuce przetrwania.

W moim przypadku czytana bezpośrednio po krótkiej wędrówce w Górach Świętokrzyskich, pozwoliła mi razem z wędrówką przypomnieć jak piękne, oczyszczające i konieczne dla człowieka, jest obcowanie z przyrodą. Jak cudowne może być zmaganie się z mroźnym wiatrem i zaspami śniegu. Pozwolę sobie na krótki cytat:

"(...) zechciej odkryć w sobie kogoś zupełnie nowego (...). [nie żyjesz po to by- przyp. własny] (...) być machiną w pracy, a potem z kolei być bezwładnym tobołem usadzonym w fotelu, pojemnikiem na własne nawyki, niewydolności i kompleksy, a w dodatku bez żadnej nadziei na zmianę (...)" - cytat za K.J. Kwiatkowski "Survival po polsku. Początek", wyd. Sagalara, Łódź 2017, s. 17.

Autor podjął się wyjaśnienia trudnego pojęcia zjawiska czy też sztuki survivalu w odniesieniu do różnych dziedzin, etapów i aspektów życia.

W swojej krótkiej choć wzniosłej i wyczerpującej poniekąd problematykę, publikacji, przekazuje podstawowe i niezbędne zagadnienia dotyczące tytułowej problematyki. Pozwala na filozoficzne przemyślenia nad sensem życia, a w moim odczuciu, książka szczególnie powinna być dedykowana wszystkim tym, którzy boją się oderwać od ciepłego fotela, sprzed ekranu telewizora czy komputera i wyruszyć na chociażby krótką wędrówkę.

Szczerze żałuję, że sięgnąłem po nią tak późno. Polecam zarówno książkę jak również z serca namawiam - wyruszajcie w swoje podróże. Te wielkie - życia, i te małe - tu blisko do lasu, parku, na spacer, w góry...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciąż dobra, nawet lepsza (mam wszystkie poprzednie wydania)

Wciąż dobra, nawet lepsza (mam wszystkie poprzednie wydania)

Dodaj cytat z książki Survival po polsku. Początek