Metody instrumentalne w analizie chemicznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-14210-0
chemia, analiza instrumentalna
kamk

Podręcznik chemicznej analizy instrumentalnej jasno i przystępnie omawia większość stosowanych obecnie metod analitycznych. Materiał został podzielony na 5 części: * proces analityczny, * metody spektroskopowe, * metody elektroanalityczne, * metody chromatograficzne, * metody różne (spektrometria mas, spektroskopia laserowa, promieniowania rentgenowskiego i fotoelektronów,...

* proces analityczny,
* metody spektroskopowe,
* metody elektroanalityczne,
* metody chromatograficzne,
* metody różne (spektrometria mas, spektroskopia laserowa, promieniowania rentgenowskiego i fotoelektronów, metody termoanalityczne, czujniki chemiczne, analiza przepływowo-wstrzykowa).

Książka zawiera liczne tabele i ilustracje oraz pytania kontrolne, porządkujące wiedzę i podsumowujące kolejne rozdziały. Przeznaczona jest dla studentów i wykładowców zajmujących się chemią analityczną oraz pracowników przemysłu chemicznego, spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego, a także osób związanych z ochroną zdrowia i środowiska.

Sylwia | 2011-06-18
Na półkach: Przeczytane, Studia, Posiadam

... już nie mogę patrzeć na tą książkę ;P ;)

MaxWielki | 2015-10-22
Paulina | 2015-09-12