83-01-14378-9
Bacha85

Podręcznik mikrobiologii, który się po prostu czyta!
Jest to wznowienie niezwykle popularnego i znanego od lat podręcznika mikrobiologii ogólnej. Omówiono w nim:
- rys historyczny mikrobiologii
- co to są drobnoustroje i jak się je bada
- budowę bakterii
- funkcje fizjologiczne bakterii
- wzajemny wpływ bakterii środowiska
- wykorzystanie mikrobiologii w praktyce.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bacha85 | 2012-05-22

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, jest zdecydowanie podstawowym źródłem wiedzy z mikrobiologii. Można znaleźć w niej wszystkie najważniejsze wiadomości dotyczące bakterii. Polecam studentom biotechnologii, biologii, medycyny, jak również każdemu, kto chciałby się dowiedzieć czegoś o otaczającym nas mikro-świecie. Język, w jakim ten podręcznik został napisany, nie wymaga od czytelnika szerokiej znajomości tematu.

Bacho | 2016-04-28
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Podręcznik, który czyta się jak książkę popularnonaukową, a jednocześnie podręcznik rzetelny. Daje ogólny wgląd w najistotniejsze kwestie mikrobiologii, od powstania życia, przez historię mikrobiologii, po oddziaływania symbiotyczne bakterii i innych organizmów. Lekko, przejrzyście napisany, odpowiedni dla studentów biologii wraz z kierunkami pokrewnymi, jak również dla całkowitych laików zainteresowanych światem maleńkich stworzeń. I chociaż wieloma podręcznikami w tej dziedzinie miałem (i nadal mam) styczność, to jedynie o tym mogę z czystym sercem powiedzieć, iż nadaje się dla każdego.

wichurka | 2017-04-03
Kit | 2016-03-28