Largo Winch i Grupa W

Largo Winch et Groupe W
83-7034073-3
wing, largo, nerio
Camillos

Nerio Winch "Black Eye", którego majątek szacowany jest na pięć mld dolarów, uchodzi za najbogatszego człowieka świata. Dlaczego więc popełnił samobójstwo? Szefowie Grupy W szykują się do podziału imperium. Nadchodzi jednak zaskakująca wiadomość: stary tyran ma spadkobiercę, Jugosłowianina Largo, którego adoptował potajemnie ćwierć wieku wcześniej. Largo jednak się nie pojawia. Powód jest...

Szefowie Grupy W szykują się do podziału imperium. Nadchodzi jednak zaskakująca wiadomość: stary tyran ma spadkobiercę, Jugosłowianina Largo, którego adoptował potajemnie ćwierć wieku wcześniej. Largo jednak się nie pojawia. Powód jest prosty: gnije w tureckim więzieniu oskarżony o morderstwo.

źródło opisu: okładka

Przeczytana: 03 czerwca 2011

„Largo Winch. Grupa W” – Jean Van Hamme
wyd. Fontanna
rok: 2009
str. 327
Ocena: 3.5/6

Nie pamiętam dokładnie, kiedy po raz pierwszy usłyszałam o tej książce. Może wcale o niej nie słyszałam, przynajmniej w dosłownym tego słowa znaczeniu? Może jedynie mignęła mi kiedyś jakaś wzmianka na jej temat? Wiem, że dość głośno było kilka lat temu o filmie, który został na podstawie Largo Wincha nakręcony. Czy obejrzałam? Miałam zamiar, brakło mi jednak czasu. I wówczas i teraz. Kiedy dojrzałam ją na Sztukaterii pomyślałam „To jest ten moment”. Tak trafiła do mnie. Wzięłam ją do ręki i przeczytałam. Co myślę? O czym jest ta powieść? Dowiecie się tego z poniższego tekstu.

Książka podzielona została na dwie części, kolejno „Osiem pierwszych dni” oraz „Osiem ostatnich dni”. Znaczny fragment pierwszej części poświęcony został ogólnemu zarysowi całej historii. Nerio Wincha poznajemy w ostatnich chwilach jego życia. Jest on najbogatszym człowiekiem na świecie, dzierżącym nieoficjalną władzę nad...

terbar | 2016-04-18
Przeczytana: 25 lipca 2015

Szybko przeczytalam tę książkę , ponieważ akcja bardzo wciągnęła mnie w swój wir. Teraz kiedy chciałam przypomnieć sobie jej treść, musiałam fragment przeczytać. Pewnie zabiorę się za nią jescze raz.Akcja odchodzi daleko od realności. Fikcja, fikcja, fikcja.To dobrze.

LuN | 2012-05-23

Bohater jest bardziej dziarski niż sam James Bond. Strzela, kopie, bije, karatekuje i uwodzi kobiety z wprawnością agenta wywiadu, jest niesamowicie inteligentny i nawet ucieczka z więzienia pod gradem kul to dla niego bułka z masłem. Przerysowany bohater skutecznie obniża notę książce.

Rodravn | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016