Historia życia czarnego kota

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
koty, zwierzęta
takisobiejac

Historia ta jest bajką. Bajką współczesną. W bajkach zwierzęta zawsze mówiły ludzkim głosem. Myślały i działały po ludzku. Stara i bogata tradycja tego gatunku literackiego, sięgająca ludowych pogaduszek, służyła rozbudzaniu wyobraźni. I chyba nadal o to przede wszystkim chodzi bajarzom, dziś nazywanymi pisarzami.

źródło opisu: Strona przedwstępna książki

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Alicya Oss | 2016-01-23

Ta ciepła i mądra lektura przenosi nas w czasy, gdy "Czterej Pancerni i pies" byli megahitem, pisało się na maszynie, a aby pozbyć się insektów, kąpało się kota w wodzie z octem (o jakże mu współczułam tej męki). Większość poruszonych w niej kwestii jest jednak ponadczasowych. Obecnie, gdy przeżywamy więc renesans powieści ze zwierzętami rolach głównych, warto odkurzyć tę niesłusznie zapomnianą, rodzimą opowieść. Bo cudzych chwalicie, a swoich kocich bohaterów nie znacie.

Całość na: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2016/01/kot-jest-domowy-na-tyle-na-ile-mu-to.html

Obieżyświat | 2011-07-05
Przeczytana: 11 lipca 2011