Człowiek, który zabił

Wydawnictwo: Czytelnik
L'homme qui assassina
830700764X
Aga

Claude Farrère (1876-1957) - przedstawiciel francuskiej powieści kolonialnej, jak chcą jedni, powieści przygodowej, jak chcą niektórzy, powieści egzotycznej, powieści orientalnej, powieści obyczajowej, a nawet kryminalnej, jak chcą inni - ma na sumieniu literackim wiele grzechów, które współcześni mu traktowali z nadmierną pobłażliwością... Dla nas pozostał autorem "Opium", "Bitwy" i "Człowieka, który zabił", a ostatnie rozdanie tej książki to bodaj najlepsza proza w całym jego dorobku.

źródło opisu: Czytelnik, 1984

źródło okładki: www.media200.8p.pl