Dla Fedry. Z życia glist. Godzina Kota. Tupilak

Till Fedra, Från regnormarnas liv, I lodjurets timma, Tupilak
83-86646-45-4
literatura szwedzka,
jezynka_ar

Cztery najsłynniejsze sztuki Enquista. Historia opętańczego pożądania Fedry, wielkich (a nigdy niespełnionych) ambicji Hansa Christiana Andersena, piątej godziny doby i... Tupilaka:) Brutalne, prześmiewcze, ale i pełne pobłażliwej sympatii ukazanie życia. Wrzucony weń człowiek, niezależnie od swej majętności czy inteligencji jest słaby i żałosny, szamocący się w konwenansach i skazany na bezsensowną walkę ze sobą — o siebie; Enquist nie oszczędza nikogo.

źródło opisu: Świat Literacki, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie