Stress City! Poradnik jak radzić sobie ze stresem

83-7015-767-X
poradnik
poradniki
Reminiscencja

Stres dopada wszystkich, niezależnie od wieku, płci, wykształcenia czy zawodu i potrafi paraliżować nasze życie. Stres w kontaktach z rodzicami, szkołą, rówieśnikami to problem wielu młodych ludzi. Kolejna nowość Księgarni Św. Wojciecha kierowana jest głównie do młodzieży, która często nie radzi sobie z emocjami i napięciami, czuje się osaczona przez problemy. Znajdą w niej pomocne informacje również rodzice i nauczyciele, na co dzień spotykający się ze skutkami młodzieńczego stresu w postaci nałogów u nieletnich. Poradnik pomaga zrozumieć, czym jest stres, jakie może mieć konsekwencje i jak można mu zaradzić, nie sięgając po alkohol czy narkotyki. Tekst znakomicie wspomagają zabawne scenki rysunkowe, w których dwójka bohaterów i pies Bazyl zmagają się z problemami typowymi dla nastolatków. Autorzy uczą pozytywnego myślenia, wskazują też, że wiedza o tym, jak sobie i innym pomóc zachować zdrowie emocjonalne jest równie ważna jak dbanie o zdrowie fizyczne. Przekonują, że większości problemów można zaradzić i jest wiele możliwości pozyskania pomocy.

źródło opisu: gloria24.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl