Milton H. Erickson. Biografia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Twórcy psychoterapii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Milton H. Erickson
83-60083-45-2
psychologia, biografia, Milton, Erickson

Milton H. Erickson przyczynił się do naukowego rozumienia zjawisk transowych. Uważał też, że to terapia powinna dostosowywać się do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta zamiast próbować dopasowywać go do wymogów wybranego terapeutycznego podejścia. Jego dyrektywne i strategiczne interwencje w wielkim stopniu przyczyniły się do rozwoju terapii krótkoterminowej: strategicznej, zorientowanej na rozwiązanie i interakcyjnej.
Książka pozwoli Czytelnikowi na wgląd w życie i twórczość tego charyzmatycznego terapeuty. W jasny sposób ukazuje jego wkład w rozwój teorii i praktyki psychoterapeutycznej.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/1508,milton-h-erickson-biografia.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/img/product/1508/kind/1

Zosia | 2013-07-19
Przeczytana: maj 2013

Jedna z niewielu książek tego rodzaju, którą przeczytałam nie z musu a z czystej ciekawości. Sama nie mogę w to uwierzyć ale książka naprawdę mnie wyciągnęła. Jestem zafascynowana osobą Miltona Ericksona.

Florianf | 2016-08-30
Przeczytana: 02 listopada 2013
thigrand | 2013-05-19
Kamil | 2013-04-27
Ola | 2013-02-20
Na półkach: Przeczytane, Psych...
Jakubeczek | 2012-10-26
Aleksandra | 2012-03-10