830114551X
Francja, historia literatury,
Gosia

Prezentuje najważniejsze pozycje literatury francuskiej od średniowiecza po współczesność. Przedstawia kontekst historyczny oraz najważniejsze prądy w literaturze francuskiej.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/

Joanna_85 | 2014-08-18
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Napisana przystępnym językiem, w wyczerpujący i ciekawy sposób prezentuje najważniejsze zjawiska, sylwetki pisarzy oraz najsłynniejsze utwory kręgu literatury francuskiej od czasów najdawniejszych do współczesności. Polecam.

Piotr Lwowski | 2015-02-12
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Gdyby autorzy mieli nieco przyzwoitości, umieściliby na okładce Krzyż Pański, abyśmy wszyscy zawczasu mieli okazję się przekonać, że jest to raczej wykładnia polskiego światopoglądu w jego ksenofobicznej odmianie - a nie historia wspanialej literatury francuskiej.

Czy nie lepiej wertować dzieła samych mistrzów, hegemonów francuskiej humanistyki, jak chociażby "Historii literatury francuskiej", której autorem jest Albert Thibauded?

yootsuu | 2012-12-31
Przeczytana: 10 grudnia 2012

świetnie opracowany zbiór najważniejszych informacji z zakresu literatury francuskiej, idealna do nauki na egzaminy, powtórki lektur itp. koniecznie muszę ją mieć na własność. ;)

mosane | 2014-07-12
Patrycja | 2014-02-06