Poetyka. Wstęp do teorii dzieła literackiego

Wydawnictwo: Antykwa
83-901380-8-5
Morrigan

Niniejsza książka zawiera logiczny i kompletny wykład z zakresu czterech dyscyplin wchodzących w skład poetyki: stylistyki, nauki o wierszu, kompozycji dzieła literackiego oraz genologii, czyli nauki o rodzajach i gatunkach literackich.

książek: 1991
kryptonite | 2011-12-06
Przeczytana: 2011 rok

Chyba trzecia książka dotycząca poetyki, na którą trafiłam. Niby można powiedzieć, że wszystkie zawierają to samo, ale w tym wypadku autor pokazał swoje teorie na temat niektórych sposobów odczytania wierszy. Raczej wolałabym obiektywnie napisany podręcznik, a nie artykuły z nowymi teoriami.
Oczywiście, można z niego korzystać, ale nie radziłabym się na nim wzorować.

Jadwiga Zając | 2016-01-04

Jedyna przystępna poetyka. Nie wierzcie, gdy mówią wam, że egzamin wymaga znajomości Trojaczków i innych fuj-podręczników. Arystoteles, Kulawik i wszystko gra!

Karol | 2014-10-01

Teoretyczny niezbędnik. Klarownie zredagowane, podane rozsądnym językiem. Wydaje mi się, że nie tylko dla polonistów.

Magda | 2011-05-23
Przeczytana: 2008 rok

Znakomita książka z zakresu poetyki. Przejrzysty układ rozdziałów, wyczerpujące, napisane prostym językiem definicje. Polecam!

Wrzos | 2012-10-13
Przeczytana: 13 października 2012

Jak na razie przeczytałam tylko fragmenty dot. wersologii, ale i to bardzo trudno mi przyszło.

Kat | 2013-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2013

Na razie tylko pierwsza część przeczytana, ale - pomocny podręcznik, dobry dobór przykładów.

ewcikson | 2010-12-13
Na półkach: Studia, Przeczytane

najlepszy podrecznik najlepszego Profesora i Promotora...

Sillhre | 2013-09-19

Musiałam - czytałam. Źródło wiedzy dla polonistów.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

"Poetyka" Kulawika - kolejna pozycja dogłębnie znana przez studentów polonistyki. ;)

Dal Kurpiel | 2011-03-19

Trudna książka, ale niesamowita kopalnie wiedzy o pisaniu.