Drogi człowieka mistycznego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03138-2
religia
green_life

Tematem swojej najnowszej książki o. Jan Andrzej Kłoczowski — dominikanin, filozof, wykładowca Papieskiej Akademii Teologicznej — uczynił frapujące zagadnienie doświadczenia mistycznego. Czytelnik znajdzie tu rozważania terminologiczne, przybliżające różne definicje pojęcia mistyki i określenia homo mysticus, opisy życia i doświadczeń wielkich mistyków (Mistrz Eckhart, Teresa z Avila, Angelus Silesius), analizy różnych rodzajów przeżyć mistycznych i rozmaitych kontekstów, w jakich występują (religii Wschodu i Zachodu, etyki, erotyki, ezoteryki, teozofii, psychologii a nawet racjonalizmu).
Jasność i precyzyjność wywodu, niezwykła umiejętność posługiwania się klarownym językiem, bez względu na stopień trudności zagadnienia, czyni tę książkę pasjonującą lekturą, pomaga odkryć i zrozumieć tajemnicze doznania duchowego obcowania człowieka z Bogiem.

książek: 1991
TsanCzun-Lung | 2016-04-02