Nepal

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże marzeń (niebieska)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mediaprofit
Himalaje, Nepal, podróże
Evik

Przewodnik turystyczny po Nepalu wydany w cyklu "Podróże marzeń".
Należy także do cyklu Biblioteka Gazety Wyborczej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.mediaprofit.pl/

Evik | 2011-11-19

Przewodnik kupiłam jadąc busem do Warszawy (podróż trwa około 3 godzin). Książka razem z radami dla podróżnych liczy 361 stron. Przewodnik stara się oddać piękno Nepalu, przedstawia historia pierwszych wypraw na Mount Everest.
Dzięki lekturze tej książki zamarzyłam, żeby stanąć u podnóża Himalajów, zobaczyć najwyższą górę świata i być może wybrać się na jakąś prostą wyprawę trekkingową. Chociaż nie wiem, czy starczyłoby mi odwagi.
Zaletą przewodnika są piękne ilustracje.

povc12 | 2013-12-08

Książka jest dobra i zawiera sporo informacji o historii i kulturze Nepalu, zarówno w części wprowadzającej jak i w części typowo przewodnikowej. Dużo dobrych zdjęć pokazujących omawiane miejsca i mieszkańców.

fiurka85 | 2016-04-25
Przeczytana: 2011 rok