Firespell

Firespell
Fantasy, Magiczni
angielski
Dulsiatko Mark

Rodzice Lily wysłali ją do "fantastycznej" szkoły z internatem dla bardzo bogatych w Chicago. W przyprawiającym o gęsią skórkę kampusie Św. Sophie Na domiar złego słyszy i widzi dziwne rzeczy. Jej współlokatorka, Scout, pomaga jej pozostać przy zdrowych zmysłach, ale znika nocami. Gdy pewnego dnia Lily zauważa Scout uciekającą przed prawdziwym potworem, dowiaduje się, że Scout jest w odłamie...

Jej współlokatorka, Scout, pomaga jej pozostać przy zdrowych zmysłach, ale znika nocami. Gdy pewnego dnia Lily zauważa Scout uciekającą przed prawdziwym potworem, dowiaduje się, że Scout jest w odłamie zbuntowanych nastolatków. Chronią Chicago przed demonami, wampirami, posługującymi się czarną magią. Szkoda, że Lily sama nie posiada mocy by pomóc. Przynajmniej żadnej jeszcze nie odkryła…

źródło opisu: nieznane - anonim przetłumaczył

źródło okładki: http://www.penguinrandomhouse.com/

red_diva | 2016-02-03
Przeczytana: luty 2016

Przeczytałam jako e-book, niestety tłumaczenie było nieoryginalne, więc tylko mogę doczepić się do jakości tłumaczenia. Nie było za dobre. Książka sama w sobie wciągnęła mnie. Dużo się działo, więc czytało się przyjemnie:)Na pewno sięgnę po następne tomy:)

Dulsiatko Mark | 2011-01-15
Na półkach: Ulubione, 2010, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2010

polecam bardzo gorąco tę książek. polskie tłumaczenie nie ukazało się jeszcze w księgarniach, ale znajdziecie e-booki po Polsku np tutaj http://chomikuj.pl/Translate_Team/*23+Mroczna+Elita/1.+Czar+Ognia

za czytanie tej książki wzięłam się z pewną rezerwą, gdyż spodziewałam się jakiś wróżek itd. co prawda początek może niektórych nudzić, ale z miejsca tego pożałują.
czytałam tę książkę z zapartym tchem, nie mogłam się od niej oderwać. jest pełna dynamizmu, zawsze coś się dzieje. główna bohaterka jest rozdarta po tym jak rodzice wysłali ją do internatu z obowiązującymi mundurkami i srogimi zasadami. już pierwszego dnia dużo się dzieje. Lily poznaje Scout przyszłą przyjaciółę, która podzieli się z nią tajemnicą o której wiedzą nieliczni. Podziemie Chicago tętnią życiem. Nocni Łowcy, adepci robią wszystko by utrzymać świat w równowadze, chronią tzw nieświadomych ludzi przed wysysającymi energię by przetrwać, Żniwiarzami... czy Lily uda się za klimatyzować w nowej rzeczywistości? czy...

Iwona | 2012-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

Nula | 2013-07-21
Na półkach: E-book, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na tą książkę natknęłam się zupełnie przypadkiem, opis mnie zachęcił więc postanowiłam że mogę ją przeczytać. Pierwszy rozdział w ogóle mnie nie zachęcił do dalszego czytania, lecz jednak iż ja należę do ludzi którzy jak zaczną czytać to skończą wiec przeczytałam ją całą. od mniej więcej 3-4 rozdziału książka mnie zaciekawiła i tak wciągnęła że udało mi się ją przeczytać w jakieś 4 godziny. Nie mogę powiedzieć przypomina mi serie " Dom nocy " ale ma ta książka swój własny urok, dlatego warto ją przeczytać choćby z ciekawości

Elena | 2011-03-02
Przeczytana: 02 marca 2011

Ocena mówi sama za siebie. Książka jest naprawdę świetna. Przyjemnie się czyta i wiele ciekawych momentów jest w niej zawartych. Gorąco polecam!

książek: 1941
Iga | 2011-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 lipca 2011

Byłaby lepsza, gdyby nie beznadziejne tłumaczenie, które momentami zahaczało wręcz o grafomanię.

anita | 2012-03-21
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 10 marca 2012

książka jest bardzo podobna do serii Błękitnokrwistych, więc polecam jak ktoś lubi te klimaty ;)mi osobiście bardzo się podobała, ale uważam, że jest trochę za krótka,

Thanith | 2013-08-30
Na półkach: Przeczytane, Urban fantasy
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Chyba jestem już za stara na książki dla nastolatków:P
Sięgnęłam po "Czar Ognia" bo miałam już dość powieści o wampirach i wilkołakach a zawsze ciekawiła mnie tematyka magii.
Książka ogółem nie jest zła ale jakoś nie mam ochoty czytać o nastolatkach ich pierwszych miłościach i innych problemach czasu dojrzewania, choć w całej tej historii jest kilka wątków, które mnie zainteresowały.

gosiurka | 2013-05-30

Dobra książka.Lil po raz pierwszy bez rodziców w nowej szkole nowa przyjaźń, która zostaje wystawione na próbę i moc....Dobrze się czyta płynnie i bez niezgodności wciąga od pierwszej strony.

Lilka | 2012-01-29
Na półkach: Teraz czytam

Jestem dopiero na początku ale robi się coraz ciekawiej... jak na razie mocna strona książki są cięte dialogi!