System konstytucyjny Stanów Zjednoczonych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Systemy konstytucyjne państw świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
83-7059-310-0
stany zjednoczone, ustrój
DaiHelsing

W syntetycznej i przystępnej formie książka prezentuje konstytucyjne podstawy ustrojowe Stanów Zjednoczonych. Opracowanie zawiera zarys historii konstytucjonalizmu Stanów Zjednoczonych, omawia uwarunkowania i tryb uchwalenia oraz cechy charakterystyczne obowiązującej konstytucji, system wyborczy, strukturę naczelnych władz, ustawodawstwo, pozycję ustrojową głowy państwa, parlamentu, rządu oraz władzy sądowniczej.

źródło opisu: http://wydawnictwo.sejm.gov.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo.sejm.gov.pl/