Kryzys globalny, Pierwsze przybliżenie

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Książka jest adresowana do osób zainteresowanych poszukiwaniem źródeł procesów, które doprowadziły do obecnego światowego kryzysu, czyli do tych, którzy są przekonani, że bez prawidłowej i wszechstronnej diagnozy źródeł choroby leczenie musiałoby skupić się na likwidacji objawów, a nie przyczyn. Wtedy też nie tylko nawroty zjawisk kryzysowych byłyby pewne, ale kolejne jego odsłony bardziej dramatyczne. Autor zdaje sobie sprawę, że pisanie książki o kryzysie w czasie jego trwania to pogodzenie się z faktem, że wiele hipotez i pytań dopiero zostanie zweryfikowanych. Jest jednak głęboko przekonany, że takie hipotezy i pytania trzeba formułować i stawiać właśnie dziś, bo to dziś potrzebna jest pogłębiona dyskusja, od której zależy nie tylko sposób naszego myślenia, ale i działania.

yotrkam | 2015-05-27
aap | 2014-05-14